Jump to content

G30 530i black sapphire


pvsilviu

Recommended Posts

Difera P/N-ul OEM-ului. Primul este 8499121-03, iar al doilea este 8499121-01. Este acelasi cod de baza, dar la care difera versiunea. Din cele doua etichete nu mi-am putut da seama care sunt diferentele, doar ca exista totusi ceva diferente intre ele. Unde...?!?! trebuie sapat si aflat.

Ma mira faptul ca mai nou austriecii de la ZKW produc lampile pt Seria 5, G30, desi pana la F10 daca nu ma insel, Hella era supplier-ul traditional de f multi ani. Probabil ca te puteam ajuta cu aceste diferente daca era facut de Hella, altfel no chance. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cele doua etichete, impreuna17029140709147338572260052489824.thumb.jpg.fd20ac4698455ed3bbc0da58aeb3cba5.jpg

1 minute ago, ADRIAN HD said:

Farurile sănt coduri diferite dar daca analizezi au acelasi tipuri de led ,pe scurta,pe lunga si ce mai e pe acolo.vezi fața sa fie la fel cu al tău.Oricum ,după m9ntaj ai nevoie de codare.

Pai cred ca nu, fiindca cel sh nu are calculatoarele, le pun pe cele ale masinii. Ma duc maine la Otopeni, cu farul meu in masina, nu ma risc.

Link to comment
Share on other sites

Da-l in ... Dupa n insistente a zis un cartier, vine cineva , 700 euro (pretul afisat era de 600). Pas

Am gasit in Prahova, identic, mai tanar cu o luna, e din aprilie, 2900 lei, verifica maine daca-l mai are (are anunt activ pe olx), sper sa nu am ghinion, si-l trimite prin curier.

Link to comment
Share on other sites

Da.. asta e piața dezmembrărilor din România.. cam așa a ajuns. Samsareala și bisnita maxima, rar găsești oameni serioși în branșa asta. 
 

pieseauto e ok, dar nu înseamnă ca dacă vrei să dai retur, o să și reușești. Este la latitudinea ta ca vânzător dacă vrei să pui garanție și retur ca și posibilități, dar chiar dacă le pui, nu trebuie să respecți neapărat.

 

Daca tot iei de pe pieseauto, la altceva sa te uiți ca sa ai o garanție și posibil retur și anume sa fie firme demult acolo cu multe review-uri. 
 

Oricine poate sa pună piese acolo, chiar și acești vânzători de care ai dat.

L au simțit pe Silviu ca e disperat sa găsească până joi..și așa e cu ăștia.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Da, asa cred si eu, lasa un pret la agatat, dupa care il modifica, dupa caz. Cel din Otopeni zicea ca mai negociaza, cand i-am zis ca nu mai vin sa-l iau.

Nici eu nu cred in retur, garantie, etc (nu se aplica cu adevarat la piese noi, la sh nici atat). Nu voi lua fara factura, si dpdv al sigurantei dar si sa mai scutesc ceva impozit, asa de un suc.

Vrea fii-miu sa se duca cu ea la munte, de revelion, altfel, asa stateam eu bine merci, pana ma sunau ei.

Cautam linistit pe Ebay in Germania.

Este 10000 la Bavauto, e cam mare diferenta sa-l iau nou.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.