Jump to content

youtube: Auto Master Chef by Mihai Popescu


Romulus

Recommended Posts

2 hours ago, Risti said:

topic 100% de hate!

de ce?

 

fiecare e liber sa urmărească ce dorește pă net, nu-ți convine ceva/de cineva, nu(-l) urmărești PUNCT!

sa vii sa arunci cu rahat in munca cuiva, e penibil rau!

 

Buhnici e prost, Vlad e prost, Popescu e prost, x e prost, y e prost etc etc etc ... pe bune???

Pai nu ii urmarim, si nu toti sunt "tristi", dar problema e ca ii urmaresc multi altii si bun botu la toate prostiile pe care le debiteaza. Sa nu mai vorbim de stilul de prezentare, care se doreste a fi o gluma de "jurnalism".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

m-am uitat si eu de cateva ori la ei atunci cand le mai cadea pe mana ceva deosebit, m-am uitat cand au avut un S5, un F01 Active Hybrid...din astea mai rare, mai mult din curiozitatea de-a vedea cum arata masinile alea, fiind de la noi din tara, si sa vad cam ce zic ei despre ele...ce am observat e ca majoritatea masinilor sunt intr-o stare nu prea buna iar ei nu-si prea fac o documentare inainte de modele mai aparte, fac multe presupuneri care de obicei sunt false despre anumite functii sau sisteme alte masinii iar asta e foarte enervant pentru cine chiar are habar de masinile alea...sunt la extrema cealalta fata de Vlad, si intelegi de ce s-au despartit...astia's niste profani iar Vlad e mai catolic decat Papa si Luci Popa se vrea cred ceva intre dar nu-l prea ajuta aspecte ce tin de el cat si multe lacune tehnice pe care le are. In concluzie, nu ma uit la ei decat foarte rar si doar cand vad o masina mai deosebita.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Risti said:

topic 100% de hate!

de ce?

 

fiecare e liber sa urmărească ce dorește pă net, nu-ți convine ceva/de cineva, nu(-l) urmărești PUNCT!

sa vii sa arunci cu rahat in munca cuiva, e penibil rau!

 

Buhnici e prost, Vlad e prost, Popescu e prost, x e prost, y e prost etc etc etc ... pe bune???

Dar nu se duce nimeni cu o caldare de fecale sa le arunce pe parbriz, scriem pe forum, exprimam o opinie, ce suntem maicute, nu avem voie sa ne expunem liberi parerea ca suntem hateri?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sunt câțiva care apar "pe sticla", iar noi ii judecam pentru ce spun, pentru cum se comporta, pentru cum arata, pentru ca nu se pricep in domeniu, s.a.m.d.

noi fiind cine? niste nimeni in fata unui ecran care ne dam cu părerea... părerea fiind 100% subiectiva "lasa bah ca stiu eu" 🙂

dar noi suntem profi in viata de zi cu zi? facem totul corect ca la carte?

evident ca nu poate nimeni sa ne evalueze munca pentru ca audienta e 0, ZERO! insa noi stim adevărul absolut, la noi e totul corect...

 

btw, nu am văzut nici un comentariu pe youtube la clipul de aici din topic, in care sa i se atragă atenția ce s-a scris aici

de ce? asa ar fi corect sa-i scriem direct lui, nu sa-l facem un prostănac aici in absenta lui...

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ Allexinno said:

Sofer Uber din Crisana noastra draga, color 2023


haha, mai bine asa, “save the manuals” decat I love Maricica 🤣

On topic, oarecum: 

- din tara ma uit doar la review-uri facute de baiatu de la Turatii; la baietii astia din topic nu m-am uitat niciodata, nici n-am auzit de ei dar poate incep sa ma uit, pentru amuzament.

- din afara, cel mai informativ mi s-a parut canalul Autogefuhl, foarte detaliat.

- pe parte de review stil entertainment sunt mai multe: carwow, doug demuro, throttle house, etc - dar niciunele atat de detaliate precum nemtii de la Autogefuhl.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Risti said:

dar noi suntem profi in viata de zi cu zi? facem totul corect ca la carte?

Da, eu fac totul aproape ca la carte. Am curaj sa iti zic asta.

29 minutes ago, Risti said:

de ce? asa ar fi corect sa-i scriem direct lui, nu sa-l facem un prostănac aici in absenta lui...

Pentru ca atunci cand iesi public iti asumi ce spui. Si raspunzi daca ai sange si stii ce ai afirmat, adica sa poti sustine ce scoti pe gura. E simplu.

29 minutes ago, Risti said:

evident ca nu poate nimeni sa ne evalueze munca pentru ca audienta e 0, ZERO! insa noi stim adevărul absolut, la noi e totul corect...

Nu e audienta zero baiete. Tu nu ai colegi si sefi unde mergi si lucri?

Ei sunt audienta ta, felul cum se raporteaza la tine, ce vad ei ca ies din mainile tale aia e AUDIENTA TA.

Nu trebuie sa fii pe YT ca sa faci treaba cum trebuie si sa fii apreciat.

 

 

 

Dar unii au TUPEU. Iar ei intra incet incet in categoria aia! E vreo suparare(?) cand NU AFLI MAI NIMIC DE LA EI? Asta ar fi culmea.

 

Te rog, nu te mai gandi cum sa dai cu noi de pamant. 

Suntem liberi sa ne exprimam parerea, mai ales pentru situatii in care pur si simplu nu aflam nimic. Aproape nimic.

 

Iata ceva din partea exact opusa:

https://m.youtube.com/@Diagnosedan

Primul repara de n-ai vazut..

Iar celalalt instaleaza ca la carte.

Sa vedem cati au glasucior sa comenteze aiurea, sa ii puna eventual la locul lor.

..Citeste comentariile.

Edited by bimmer90f30
  • De acord! 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Risti said:

sunt câțiva care apar "pe sticla", iar noi ii judecam pentru ce spun, pentru cum se comporta, pentru cum arata, pentru ca nu se pricep in domeniu, s.a.m.d.

noi fiind cine? niste nimeni in fata unui ecran care ne dam cu părerea... părerea fiind 100% subiectiva "lasa bah ca stiu eu" 🙂

dar noi suntem profi in viata de zi cu zi? facem totul corect ca la carte?

evident ca nu poate nimeni sa ne evalueze munca pentru ca audienta e 0, ZERO! insa noi stim adevărul absolut, la noi e totul corect...

 

btw, nu am văzut nici un comentariu pe youtube la clipul de aici din topic, in care sa i se atragă atenția ce s-a scris aici

de ce? asa ar fi corect sa-i scriem direct lui, nu sa-l facem un prostănac aici in absenta lui...

Daca tu te consideri un nimeni, este problema ta... as vrea sa cred ca nu vorbesti in numele tuturor colegilor de pe forum...

Asa vorbesc despre masini, nefiind pregatiti si vorbind mult pe langa subiect, si aberand in unele cazuri, precum m-as apuca eu maine sa fac vloguri despre fizica cuantica sau teleportare.

Faptul ca insisti intr-o prostie, nu inseamna ca e un lucru bun, chiar daca ai "urmaritori".

Edited by sskkaa
  • Like 1
  • De acord! 3
Link to comment
Share on other sites

@sskkaa
da asa e, nu stiu exact cine se "ascunde" in spatele câtorva useri de aici, INSA nu te poti compara cu băieții de pe youtube care au milioane de view-uri! Sincer! @bimmer90f30

a nu se confunda "nimeni" cu "esti un nimic", pur si simplu nu esti cunoscut la scară larga in RO...

poate ca asta e si ideea, de a zice multe tâmpenii, de a se comporta ca un spărgător de semințe 🙂 asa aduni reactii si commenturi, ceea ce-i place de minune algoritmului youtube 🙂
din moment ce are ca. 20k channel video views pe zi, pare ca asta le place la români 🙂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Risti said:

nu te poti compara cu băieții de pe youtube care au milioane de view-uri! Sincer!

Asa e nu te poti compara cu YT-beri cu milioane de view-uri daca "self-esteem"-ul (adica un fel de cunoastere personala) tau e mic, adica mic, mic. Pai pentru unii aia sunt Dumnezei..

Dar, mai sus nu ma refer la tine sincer; ma refer la cei care nu inteleg cum functioneaza YT si nu stiu ce sa caute pe YT sa nu isi piarda prea mult timp pe aceea platforma ..de socializare, sau share-ing, sau ce o fie ea.

 

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Sorin44 said:

Pentru mine Vlad de la Atelierul de Detailing e ok....restul e cancan

De gustibus non est disputandum: eu am urmărit câteva materiale , la un moment dat a prezentat o mașină ce o comandasem/ceva ce mă interesa, și nu prea erau review-uri , tipul este de o aroganță extremă, se consideră un demiurg al review-urilor auto, are niște discursuri mobilizatoare legate de cocalari și melteni, când el este exponentul, depășește viteza legala în mod frecvent, pe niște sectoare de drum din Băneasa, plus că e plictisitor când recită niște povești tehnice. Ca să nu mai menționăm că e foarte subiectiv când primește și el câte o excursie (vezi Tonale)....atunci îi dispare spiritul critic și un amărât de motor de 1.5 devine brusc arhisuficient.

 

Autogefuhl e destul de bine documentat, dacă vrei și ceva entertainment..carwow (îmi plac mult drag race, mai ales că sunt mașini ce nu le vezi în viață de zi cu zi...

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Risti said:

@sskkaa
da asa e, nu stiu exact cine se "ascunde" in spatele câtorva useri de aici, INSA nu te poti compara cu băieții de pe youtube care au milioane de view-uri! Sincer! @bimmer90f30

a nu se confunda "nimeni" cu "esti un nimic", pur si simplu nu esti cunoscut la scară larga in RO...

poate ca asta e si ideea, de a zice multe tâmpenii, de a se comporta ca un spărgător de semințe 🙂 asa aduni reactii si commenturi, ceea ce-i place de minune algoritmului youtube 🙂
din moment ce are ca. 20k channel video views pe zi, pare ca asta le place la români 🙂

Stimate coleg, eu nu m-am comparat nu nimeni. Cati ani ai?

Tu ai impresia ca toata lumea vrea sa fie "cunoscut la scara larga in RO" ca papagalii astia care nu stiu articula o fraza corect gramatical in limba romana? Este important sa faci content de calitate, nu sa ai multe vizualizari... dar fiecare cu ce-l intereseaza... asta e din pacate mentalitate si cultura ( incultura mai degraba ) care ne inconjoara. Tot tineretul pune botul la toate mizeriile si excrementele pe care le debiteaza mononeuronati de genul asta. Si asta e FOARTE TRIST, ca se promoveaza astfel de fenomene.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sskkaa said:

Tot tineretul pune botul la toate mizeriile si excrementele pe care le debiteaza mononeuronati de genul asta. Si asta e FOARTE TRIST, ca se promoveaza astfel de fenomene.

@sskkaa am sa te dezamagesc si am sa iti spun ca astia sunt macar super inofensivi. Vezi ceilalti cu lamborghiniuri care mai de care si cu reclame la pariuri. Aia sunt chiar periculosi.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Risti said:

btw, nu am văzut nici un comentariu pe youtube la clipul de aici din topic, in care sa i se atragă atenția ce s-a scris aici

de ce? asa ar fi corect sa-i scriem direct lui, nu sa-l facem un prostănac aici in absenta lui...

Pai simplu, pentru ca cine i urmareste constant si mai pierde si timpul sa scrie comentarii pe yt sunt in asentimentul lor, sunt cam ca ei.

Mie personal, imi par ca niste baietasi la a 2 a tinerete, fara skilluri, job sau activitate profesionala, care intre 2 pungi de seminte au zis ceva de genul "Ba eu ma pricep la masini, ba si eu, hai sa facem yt ca am auzit eu la un var ca merge"....si ce sa vezi a mers.

Ei pot fi si niste enciclopedii automobilistice, nici nu ma intereseaza, parerea mi-am format-o deja.

Pentru mine exista 2 tipuri de reviewuri auto care sa imi placa:

-Cele combinate cu entertainmentul - gen vechiul Top Gear

-Sau reviewuri obiective strict si la subiect  cu detaliere si argumentare.

  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sskkaa said:

ca se promoveaza astfel de fenomene.

Cine exact le promoveaza? Traim in epoca in care nu conteaza calitatea daca are urmaritori. Inainte cand era televiziune, se mai triau productiile, acum a ajuns ca sa fie ridicate in slavi cele care sunt populare, shared, liked, viewed, subscribed. Asta e omenirea, o masa de mediocritate. Abia acum o vezi in adevarata ei splendoare.

Link to comment
Share on other sites

Tineretul, care nu are valori si intelect... toata societatea tinde catre o prostire in masa, a maselor. 

De ce crezi ca tot imbecilu are dreptul sa-si faca tiktok si cont de YT sa posteze absolut orice aberatie...

Mi e frica de ce se va intampla cu copiii nostri, fiica mea are 4 ani, si mi e groaza in ce societate va creste... cu toate valorile morale pe care incercam noi sa le inducem...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sskkaa said:

Tineretul, care nu are valori si intelect... toata societatea tinde catre o prostire in masa, a maselor. 

Intotdeauna a fost asa. Orice masa de oameni iei, majoritatea sunt mediocrii, nu s-a schimbat nimic din preistorie.

2 minutes ago, sskkaa said:

De ce crezi ca tot imbecilu are dreptul sa-si faca tiktok si cont de YT sa posteze absolut orice aberatie...

Ca nu suntem putin.

 

2 minutes ago, sskkaa said:

Mi e frica de ce se va intampla cu copiii nostri, fiica mea are 4 ani, si mi e groaza in ce societate va creste... cu toate valorile morale pe care incercam noi sa le inducem...

Cred ca se vor descurca, asa cum ne-am descurcat si noi, homo sapiens se adapteaza, nu s-a schimbat nimic.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, sskkaa said:

Mi e frica de ce se va intampla cu copiii nostri, fiica mea are 4 ani, si mi e groaza in ce societate va creste... cu toate valorile morale pe care incercam noi sa le inducem...

Si noi am crescut cu Uzzi de la Bug mafia de isi baga... Si cu Andre de faceau dragoste pe nisipul fierbinte si uite ca nu am ajuns chiar atat de groaznic.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, sskkaa said:

Tineretul, care nu are valori si intelect... toata societatea tinde catre o prostire in masa, a maselor. 

De ce crezi ca tot imbecilu are dreptul sa-si faca tiktok si cont de YT sa posteze absolut orice aberatie...

Mi e frica de ce se va intampla cu copiii nostri, fiica mea are 4 ani, si mi e groaza in ce societate va creste... cu toate valorile morale pe care incercam noi sa le inducem...

Pai banii cu cine se fac? cu prostii...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, sskkaa said:

Chiar daca erau prostii, lumea inca mai avea valori morale acum 20-30 ani... ce va fi peste 10-20 ani... poate sunt eu mai pesimist, desi tot ce vad in jur imi intareste viziunea.

exact aceeași oameni si nivel de intelect e si acum, DOAR ca diferența o face expunerea si repet 🙂 "audienta" pe social media

cum e vorba aia: "înainte te stia doar familia si prietenii cat esti de prost" 🙂

din păcate copii au de suferit cel mai mult pentru ce li se creează niște idei si visuri total false si periculoase

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2024 at 9:42 AM, sskkaa said:

De ce crezi ca tot imbecilu are dreptul sa-si faca tiktok si cont de YT sa posteze absolut orice aberatie...

Ce sa iasa bun cand internetul poate sa te plateasca? Orice om din orice clasa sociala poate sa creada internetul ii va imbogati.. alea, retelele de socializare.

Nu trebuie decat sa fie un pic mai buni 》》influience《《-ri. Mai bun decat altii ca el.. sau mai obsedat despre ce sa spuna ca sa atraga atentia.. ca sa adune click-uri si vizualizari..

(Despre problemele metale ulterioare statul nu poate face nimic...) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.