Jump to content

dormitul in e46


Acelover

Recommended Posts

Salut,

 

am fost recent o tura pe la mare si am indraznit sa incerc sa dorm in masina. Surpriza neplacuta este ca nu am reusit sa ma odihnesc deloc.....in sensul ca nu se face pat inauntru...sau cel putin nu stiu eu...aveti ceva experiente de acest gen? Am fost cu un E45 320d sedan 2000 cu bancheta spate rabatabila. Acelasi lucru l-a patit si un amic de al meu cu un compact 318 din 94'(E???)

 

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

scuze...E46 am tastat gresit...

 

 

de ce am dormit in masina...hmm...pentru ca am ajuns al 3 dimineata si am plecat seara la 12 inapoi...in plus clar nu o sa ma duc la vreun hotel ca au niste preturi imense...iar cazare la 3 noapte ...nu prea cred..:twoup:...cortul nu-l aveam la mine...:twoup:...era unul exact langa mine cu un Z3...saracu ce s-a mai chinuit in el...a dormit practic in fund..:D

Link to comment
Share on other sites

Topicul degenereaza in cine are si cine nu are bani de aruncat pe hotel.... Foarte usor se poate impinge sofismul la cate persoane transportam ca sa impartim costurile carburantului... de ce nu si uzura masinii?

 

Cred, totusi ca poate ramane si un topic interesant. Cine a facut drumuri lungi, sigur a tras pe dreapta intr-o parcare si a atipit cateva ore, printre alte masini, cu numere de tari cu apa calda, ale caror soferi dormeau si ei. Asta nu inseamna ca nu aveau bani in buzunar. Doar nimeni nu pleaca la un drum lung fara un card sau ceva lichiditati in buzunar... Poate doar cei care si=au luat masina doar sa pozeze in mare macho la barul din cartier.

 

Adevarul este ca intr-un E46, in conditiile in care calatoresti singur, te poti intinde pe scaunil pasagerului, acesta fiind lasat cat mai la podea, impins spre bord si cu spatarul lasat cat mai pe spate. Astfel se creeaza o senzatie de culcus comfortabil pentru un somn odihnitorm care sa ne asigure puterea de concentrare pentru urmatoarea etapa pe care o avem de parcurs. Daca mai exista si o paturica si o perna mica la indemana ...

Link to comment
Share on other sites

Eu am dormit in masini de am rupt locul....daca sunt foarte obosit, nu mai risc nici o clipa, trag dreapta si...somn...15 minute, 30 min, o ora...cat e nevoie....:twoup: Redbull nu are efect prea puternic, desi nu beau cafea deloc...ma tine jum. de ora cand sunt obosit, pe cand cu 15 min de somn mai conduc 3 ore...:twoup:

 

Sunt oameni care, chiar de sunt rupti de oboseala, nu pot dormi in masina si pace....se zice ca depinde de cum stai cu nervii...:D

 

Cand am de facut un drum mai lung, plec de acasa imediat, ca sa ma stiu deja pe traseu, apoi reglez timpul de condus/somn in functie de cum ma incadrez....

Link to comment
Share on other sites

mda....stiti de ce intreb pentru ca prima masina care am avut-o si inca o mai am este o skoda S100 si vreau sa spun ca toata masina se facea un mare pat...ffff confortabil...si asta la o masina din 72....sincer am fost dezamagit de faptul ca nu se poate face E46 pat...:twoup:
Link to comment
Share on other sites

mda....stiti de ce intreb pentru ca prima masina care am avut-o si inca o mai am este o skoda S100 si vreau sa spun ca toata masina se facea un mare pat...ffff confortabil...si asta la o masina din 72....sincer am fost dezamagit de faptul ca nu se poate face E46 pat... :twoup:

scaunele de la bmw sunt mai spre scoica..ca sa stai bine in ele la viteza..mai ales daca ai scaune sport...clar nu poti sa dormi...constructorii bavarezi nu au luat in calcul treaba cu dormitu...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca se face pat nici in touring. dar daca esti obosit, dormi si in picioare... :D

 

 

Te contrazic ..in touring se face pat rabatand bancheta spate obtii un spatiu perfect plan fara nici o denivelare ...la e39 cel putin :D

 

 

si la e46 touring e la fel :twoup: eu am dormit de mai multe ori in e34, pe bancheta din dreapta cand mergeam la peste.. e mai confortabil decat in cort mai ales daca ai ciupit ceva inainte sa-l faci :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Topicul degenereaza in cine are si cine nu are bani de aruncat pe hotel.... Foarte usor se poate impinge sofismul la cate persoane transportam ca sa impartim costurile carburantului... de ce nu si uzura masinii?

 

Cred, totusi ca poate ramane si un topic interesant. Cine a facut drumuri lungi, sigur a tras pe dreapta intr-o parcare si a atipit cateva ore, printre alte masini, cu numere de tari cu apa calda, ale caror soferi dormeau si ei. Asta nu inseamna ca nu aveau bani in buzunar. Doar nimeni nu pleaca la un drum lung fara un card sau ceva lichiditati in buzunar... Poate doar cei care si=au luat masina doar sa pozeze in mare macho la barul din cartier.

 

Adevarul este ca intr-un E46, in conditiile in care calatoresti singur, te poti intinde pe scaunil pasagerului, acesta fiind lasat cat mai la podea, impins spre bord si cu spatarul lasat cat mai pe spate. Astfel se creeaza o senzatie de culcus comfortabil pentru un somn odihnitorm care sa ne asigure puterea de concentrare pentru urmatoarea etapa pe care o avem de parcurs. Daca mai exista si o paturica si o perna mica la indemana ...

 

Hei, stai asa ca m-ai inteles gresit. De ce te agiti? Nu vrea nimeni sa se laude (oricum hotelul la care am stat avea 2 sau 3 stele). Pur si simplu am zis. Pt ca am inteles ca s-a dus la mare de distractie (cu prietenii) nu cu vreo treaba (singur), si d-asta ma miram unde au dormit ceilalti.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

eu am dormit in 5 ul vechi la mare arta, veneam de la mare anul trecut si imi picau ochii in gura... am tras pe dreapta, am lasat scaunul pe spate si am bagat super somn.

 

Pe bancheta din spate cred ca e parfum :twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu am dormit in 5 ul vechi la mare arta, veneam de la mare anul trecut si imi picau ochii in gura... am tras pe dreapta, am lasat scaunul pe spate si am bagat super somn.

 

Pe bancheta din spate cred ca e parfum :twoup:

Aluneci pe piele si cazi jos :twoup:

Link to comment
Share on other sites

e46 scaune sport...am dormit in dreapta 1 singura data .. prin galati chiar pe calea domneasca, cam 1 ora si jumate...nu foarte comfortabil dar veneam tocmai din austria .. :twoup: imi tremura carnea pe mine... dacxa e nevoie ... dormi si cu capul pe volan zic eu
Link to comment
Share on other sites

eu am dormit in 5 ul vechi la mare arta, veneam de la mare anul trecut si imi picau ochii in gura... am tras pe dreapta, am lasat scaunul pe spate si am bagat super somn.

 

Pe bancheta din spate cred ca e parfum :twoup:

 

Am dormit si eu in 5 si se doarme fara vise :D Am avut o tentativa si in 3 da a esuat :twoup: nu prea e confort nici in fata nici in spate :D

Da cum au mai spus si altii daca esti obostit sau baut bine poti dormii oriunde, chiar si in porbagaj daca incapi:lol:

Edited by stranger
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.