Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BMW 318i E46 Decembrie 1998 Norma de poluare D4, stie cineva dak iese Euro3 sau nu? Vreau sa-l cumpar din germania , am si vb deja, si nu vreau sa am surprize sa iasa euro2, daca are cineva ceva asemanator si imi poate spune ce i-a iesit.

 

Merci

http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf

Link to comment
Share on other sites

Da, asa s-ar parea... Sunt curios totusi cat a costat vopsitul...

vopseaua este cameleon si costa undeva la 1300eur cu manopera cu tot.

daca esti interesat o pot vopsi si pe a ta .

 

poze noi,in sfarsit se apropie de final.

Cum va arata masina in final? Albastra, neagra, sau alba? Vad mai multe culori pe acolo, si nu-mi dau seama care din ele.

ce ai vazut tu alb e spritchitul, vopseaua camelon in totdeauna are o baza,in cazul meu negru. culoare predominanta e verde din care iese albastru, mov, rosu,maro in functie de ungi si lumina/.

Link to comment
Share on other sites

Noroq,am si eu un E36 coupe 320i din 92 adus din germania masina a costat 2200 euro + 400 numere pe 2 luni,din pacate acum o tin in garaj ca cei de la rar au scos-o non-euro,cu toate ca la TUV a iesit euro 1.O sa mai pun poze cu toata masina.sper sa va placa.

sal aceeasi problema o am si io. a iesit non euro. <_< imi vine sa urlu.acuma am facut contestatie ca masina ca a mea au iesit la baia mare euro2 vreo 3 pina acum si sint indentice la tot mai putin culoare.oare sa contezeee culoarea :) ?

Link to comment
Share on other sites

Va salut .sunt si eu fericitul posesor de BMW model e36 320i din 97'' dupa care am fost personal in De anul trecut prin august .Este masina care ma multumeste din toate punctele de vedere si care ma convins ca este , The Ultimat Driving Machine. <_<

 

frumoasa caracterizare, sau mai bine zis, personificare. :)

Link to comment
Share on other sites

Salut! Am si eu o pisicutza - 316i compact, '96

poze inca nu i-am facut!

 

Din pacate am si o problema cu geamurile electrice.

La geamul din dreapta se deschide fara nici-o problema, dar cand apas butonul sa-l inchid face pe nebunul - o ia in sus, in jos, se ridica mai mult de una din parti- trebuie sa il inchid cate putin si sa il si ghidez cu mainile! O fi iesit din macara?

Ce parere aveti, si cum pot rezolva problema?

Plssssss help me!

Merci!

 

Si inca o rugaminte!

trebuie sa schimb uleiul la motor - ce ulei imi recomandati? Am uitat sa precizez ca am cutie automata (apropo - la cati km se schimba uleiul in cutie?).

Link to comment
Share on other sites

si eu am aceasi problema dar cu geamul din stanga!daca reusesti sa rezolvi ceva macar poate sa deasfaci portiera da si tu te rog niste indicatii sau ceva de genul asta (poze ,scheme,etc.)ca as vrea sa il desfac dar mie frica sa nu tremure dupa aia fata de la portiera sau cine stie ce belea sa fac!oricine are informatii va rog puneti le pe topic

 

Cel mai bine scoti fata la usa, si te uiti exact ce se intampla acolo.

 

Ulei poti sa folosesti Mobil sau Castrol, 10w-40.

da mi si mie niste informatii cum se scoate fata de la portiera!~am un e 36 compact din 94!te rog!pa

Link to comment
Share on other sites

Nu mai retin exact, ai niste surubele... Oricum nu am avut probleme, nu tremura. Trebuie doar sa fii atent la montare/demontare.

 

http://www.intalnirea BMW-urilor.com/forums/showthread.php?t=114629

http://www.bmwe36blog.com/2007/03/28/fixin...e36-door-panel/

http://logun.org/e36coupewindow.htm

Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca acest topic se adresa masinilor intre '91-'94, indraznesc a-mi prezenta si eu masina mea un E36 320i Automatik din 03/1997. Ca si colegul de mai sus am fost personal in germania dupa ea, sincer nu cautam automata, dar s-a nimerit sa corespunda cerintelor mele vizuale si asa am inchis okii in privinta transmisiei. Vreau sa va spun ca pe drumul spre casa din ce in ce mergeam mai mult cu ea imi dadeam seama ca am facut cea mai buna alegere in domeniul auto, iar acum ma declar pe deplin indragostit de ea (nu mi-asi mai lua manuala).

post-7052-1233933928_thumb.jpg

post-7052-1233933943_thumb.jpg

post-7052-1233933974_thumb.jpg

post-7052-1233933989_thumb.jpg

post-7052-1233934194_thumb.jpg

post-7052-1233934205_thumb.jpg

post-7052-1233934216_thumb.jpg

post-7052-1233934226_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

si eu am aceasi problema dar cu geamul din stanga!daca reusesti sa rezolvi ceva macar poate sa deasfaci portiera da si tu te rog niste indicatii sau ceva de genul asta (poze ,scheme,etc.)ca as vrea sa il desfac dar mie frica sa nu tremure dupa aia fata de la portiera sau cine stie ce belea sa fac!oricine are informatii va rog puneti le pe topic

 

Cel mai bine scoti fata la usa, si te uiti exact ce se intampla acolo.

 

Ulei poti sa folosesti Mobil sau Castrol, 10w-40.

da mi si mie niste informatii cum se scoate fata de la portiera!~am un e 36 compact din 94!te rog!pa

Fata iese usor, are un singur surub pozitia 11 in poza,acolo unde ai butonul de reglaj oglinzi,in rest doar cleme,iese usor.Si la mine face geamul la fel,am dat jos si era o clema rupta care tine geamul,si chederul spate pe care urca/coboara geamul lipsea,nu stiu de ce nu era cazut in portiera.Am compact din 94.

post-9668-1233948828_thumb.jpg

Edited by em_28
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.