Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

io am 21 de ani,prima data am condus bmw la 16 ani.in spatele blocului..era un urs cu motor de 1.8. la 18 ani am primit cadou o dacie,de care nu am putut sa ma tasez :blink: in final am trecut la e34..primu a fost un 525tds de care m-am atasat foarte mult..dar din pacate..s-a dus draq intr-un accident..apoi un 520i..si acu ma gandesc la un alt tds :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu am inceput cu dacia lu' taica la 18 ani :blink:).. am continuat cu un opel senator B la 18 jumate,scula de masina,si de la 19 pana in prezent (20 si cateva luni) "avion cu motor" 745 e23 care mi a mancat viata cu impozit asigurare rovinieta si nu in ultimul rand benzina...da cand ai astfel de "femeie" merita orice sacrificiu....imi creste inima cand se uita toti de la semafor la masina:))):)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

46 de ani, si morbul bmw de prin anii 80, cind prietenii mei greci din facultate se dadeau cu 320 coupe. De atunci ma incearca un sentiment de religiozitate

amestecata cu senzatii fizice indescriptibile (ar putea cineva sa defineasca placerea pura a condusului) incercate la volanul acestor fantastice masini.

Acum am un e34, M50 din '90, de care probabil nu o sa ma despart, chiar daca langa el va veni si alt bmw.

Link to comment
Share on other sites

Ai un E23 745i? Poate pui si niste poze...

 

spune mi si mie pls cum pun pozele ca nu le uploadeaza :blink:

 

Stiu foarte bine modelul, are motor de 3500 cmc turbo..

 

Insa e foarte rar, ar fi interesant sa puna niste poze.

 

 

 

masina initial a avut motor de 2.8, am luat o cazuta din toate punctele de vedere(a stat cateva luni bune pe autovit) , iar cand am reconditionat o am cumparat dupa e-bay un 745i in stare perfecta de la care am luat motorul,cutia,bordul,scaunele capota si grila (728 u avea grila de fier luata de la un model din '81 si nu mi placea)

Edited by sapte
Link to comment
Share on other sites

Eu am 36 ani si intr-adevar senzatia e unica, simti ca faci corp comun cu masina, chiar si in traficul din Bucuresti imi place pur si simplu sa stau in ea si sa ascult vrrrum-ul motorului! Cu celelalte masini ma deplasam, cu BMW-ul asta pilotez!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
eu am 23 si am un E39 de vreo doi ani si mi-a intrat microbul rau de tot. chiar daca de multe ori mi-a facut draci masina si piesele sunt cam scumpute tot n-as da nimic pe bmw. am avut posibilitatea sa o schimb dar nu o dau decat ca sa imi iau un 7 pe la anul sper
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eu mai am 2luni si fac 18ani;dar microbul e in sange de multa vreme..........

La varsta de 16 ani a avut tata un E21 care mi-a intrat la inima :) .........multa vreme m-am rugat de tata sa mi-l lase mie cu toate ca nu stiam ce-i poate pilea unui BMW......pur si simplu mi-a placut. :)

Acum doua saptamani am terminat scoala de soferi si astept sa dau examenu :blink: ,si cum o sa mai dureze cam o luna m-am gandit sa-mi cumpar un E21.............. pe care intradevar am reusit sa-l cumpar de 2sapt :) ...........dar.....mai am ceva de lucru :) .........la anii lui ce sa-i ceri :)

Link to comment
Share on other sites

Eu mai am 2luni si fac 18ani;dar microbul e in sange de multa vreme..........

La varsta de 16 ani a avut tata un E21 care mi-a intrat la inima :) .........multa vreme m-am rugat de tata sa mi-l lase mie cu toate ca nu stiam ce-i poate pilea unui BMW......pur si simplu mi-a placut. :)

Acum doua saptamani am terminat scoala de soferi si astept sa dau examenu :blink: ,si cum o sa mai dureze cam o luna m-am gandit sa-mi cumpar un E21.............. pe care intradevar am reusit sa-l cumpar de 2sapt :) ...........dar.....mai am ceva de lucru :) .........la anii lui ce sa-i ceri :)

felicitari pt alegere, succes la examen, bafta-n trafic si mai usor cu "microbul" ca e periculos

Link to comment
Share on other sites

Mersi frumos!!!si ce zici tu ''microbul''......e boala incurabila :blink: :)

intra pe sectiunea cu accidente, citeste acolo si o sa vezi ca se vindeca si microbul. Dar decat sa il vindeci asa mai bine il ti in stare latenta si ii dai drumul numai cand ai destuli "anticorpi"

Link to comment
Share on other sites

Si la varste mari te prinde microbul, eu am 41 ( acum 5 zile i-am implinit) ani si e primul BMW ( il am din 2006 ), dupa alte 5 masini. Va urma ( zic eu) tot un...BMW. Altceva nu mai iau. Poate vreun F16 :blink:

Mersi frumos!!!si ce zici tu ''microbul''......e boala incurabila :) :)

intra pe sectiunea cu accidente, citeste acolo si o sa vezi ca se vindeca si microbul. Dar decat sa il vindeci asa mai bine il ti in stare latenta si ii dai drumul numai cand ai destuli "anticorpi"

Link to comment
Share on other sites

Si la varste mari te prinde microbul, eu am 41 ( acum 5 zile i-am implinit) ani si e primul BMW ( il am din 2006 ), dupa alte 5 masini. Va urma ( zic eu) tot un...BMW. Altceva nu mai iau. Poate vreun F16 :blink:
Mersi frumos!!!si ce zici tu ''microbul''......e boala incurabila :) :)

intra pe sectiunea cu accidente, citeste acolo si o sa vezi ca se vindeca si microbul. Dar decat sa il vindeci asa mai bine il ti in stare latenta si ii dai drumul numai cand ai destuli "anticorpi"

da dar la 41 de ani tind sa cred ca sunt acolo si anticorpii necesari. adica e o diferenta de temperament la volan intre 18 si 41 de ani

Link to comment
Share on other sites

Am aproape 20 ani si am o dacie 1300 din `77. Imi doream initial un golf 4, apoi visam la un golf 5, poate un passat din 2000 1,9 tdi.. pana intr-o vara..... cand mi s-a schimbat total perspectiva. Un prieten de-al meu la munte la bunici, a trebuit sa plece la munca in alt oras pentru 3 saptamani, timp in care eu eram in vacanta...venit cu trenul. S-a oferit sa-mi lase ursul lui sa ma plimb pe acolo, un 318i. Ehh ce pot sa spun... nu am mai vrut altceva decat BMW, nici sa-mi fi fost dat gratis un golf 5 nu l-as fi dat pe acel urs, ma prinsese o idee fixa de care m-am tinut pana acum cateva zile cand am reusit sa-mi aduc din Germania un exemplar extrem de bine ingrijit, un 530d E60 din 2004. Ce pot sa spun.. e... ce au mai spus mu :blink: lti inaintea mea, BMW 4 Life..and Beyond! Peace :)
Link to comment
Share on other sites

Am aproape 20 ani si am o dacie 1300 din `77. Imi doream initial un golf 4, apoi visam la un golf 5, poate un passat din 2000 1,9 tdi.. pana intr-o vara..... cand mi s-a schimbat total perspectiva. Un prieten de-al meu la munte la bunici, a trebuit sa plece la munca in alt oras pentru 3 saptamani, timp in care eu eram in vacanta...venit cu trenul. S-a oferit sa-mi lase ursul lui sa ma plimb pe acolo, un 318i. Ehh ce pot sa spun... nu am mai vrut altceva decat BMW, nici sa-mi fi fost dat gratis un golf 5 nu l-as fi dat pe acel urs, ma prinsese o idee fixa de care m-am tinut pana acum cateva zile cand am reusit sa-mi aduc din Germania un exemplar extrem de bine ingrijit, un 530d E60 din 2004. Ce pot sa spun.. e... ce au mai spus mu :blink: lti inaintea mea, BMW 4 Life..and Beyond! Peace :)

pai si noua nu ne arati jucaria?

ceva detalii?

Link to comment
Share on other sites

Am aproape 20 ani si am o dacie 1300 din `77. Imi doream initial un golf 4, apoi visam la un golf 5, poate un passat din 2000 1,9 tdi.. pana intr-o vara..... cand mi s-a schimbat total perspectiva. Un prieten de-al meu la munte la bunici, a trebuit sa plece la munca in alt oras pentru 3 saptamani, timp in care eu eram in vacanta...venit cu trenul. S-a oferit sa-mi lase ursul lui sa ma plimb pe acolo, un 318i. Ehh ce pot sa spun... nu am mai vrut altceva decat BMW, nici sa-mi fi fost dat gratis un golf 5 nu l-as fi dat pe acel urs, ma prinsese o idee fixa de care m-am tinut pana acum cateva zile cand am reusit sa-mi aduc din Germania un exemplar extrem de bine ingrijit, un 530d E60 din 2004. Ce pot sa spun.. e... ce au mai spus mu :blink: lti inaintea mea, BMW 4 Life..and Beyond! Peace :)

pai si noua nu ne arati jucaria?

ceva detalii?

 

sunt cateva poze cu ea aici:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=28098

Link to comment
Share on other sites

am 23 ani si un bmw e36 coupe pe care nu l-as schimba cu nimic doar tot cu un bmw :) cand te urci in ele uiti de griji, de probleme, de consum si te concentrezi doar la sofat si intre timp in tine o voce spune "ce frumoasa e viata" :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.