Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

eu am 26 de ani si am un bmw e90 320 d (an 2005 - iulie) de vreo 2 luni de zile .

am mai avut o dacie break si un golf 5 ....... cand veneam de la bucuresti pe "autostrada moldovei" pe unele portiuni drepte ...am avut 220 fara sa vreau ..in momentul cand mi-am aruncat ochii pe bord si am vazut viteza am ridicat instantaneu piciorul de pe acceleratie si am strans de volan ..pana atunci nu mai avusesem experienta unei viteze de 220 km fara sa-mi dau seama.....

 

as vrea sa incerc si noul C class de la mert un 220 d. din momentul ala pot sa zic ca marca pe care am sa o aleg ulterior va fi si ultima....

Link to comment
Share on other sites

Cred ca posesorii de BMW au cea mai mica medie de varsta dintre toate marcile,nu neaparat dupa sondajul de aici(majoritatea forumistilor sunt tineri) ci dupa ce vezi pe strazi.

 

 

Personal mi se pare normal sa fie asa deoarece Bmw-ul e o marca sportiva iar cei tinerii sunt atrasi de performantele sportive ale unei masini.

Cu trecerea anilor omul se mai linisteste (nu mai e la el de "agitat" ca in tinerete) si sportivitatea unei masini trece pe un loc secundar, motiv pentru care in alegerea mijlocului de deplasare vor intra si alte optiuni (marci).

Exceptie faca pasionatii care, indiferent de varsta, vor conduce mereu BMW!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Am 20 de ani si am inceput direct cu bmw (520i e39). Nu am vrut nimic altceva...toata lumea mi-a spus sa-mi iau ceva mai slab si mai economic macar la inceput da nu am ascultat pe nimeni si m-am dus si mi-am luat BMW-ul MEU. :) ..de 2 ani am tot visat la propriul meu bmw si acuma il am si imi place mai mult in fiecare zi...desi masina are 10 ani deja o sa fac tot posibilul sa mai mearga inca 20 si daca voi fi nevoit sa o schimb tot bmw imi cumpar...am condus cam tot ce am prins pe mana....si dieseluri si benzinare si mai slabe si mai puternice dar cu nici una nu m-am putut intelege asa de bine ca si cu bmw-ul....este facuta pentru sofer si asta conteaza enorm...

si cunosc 2 persoana care au jurat ca nu isi cumpara niciodata BMW pt. ca sunt de cocalari spuneau ei.....pana au avut ocazia sa conduca unul si acuma amandoi sunt mandri posesori de BMW...microbul e contagios :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca odata ce ai condus un BMW nu mai schimbi marca, indiferent de varsta. Eu tot BMW voi conduce si peste 30 ani de acum incolo, sanatosi sa fim :)

cumnatul meu a avut un seria 5 e39 si un x5....el a adus dragoste pt bmw in familia noastra........si acum, din motive financiare a dat x-ul pe un a4......e taaaare, dar tare dezamagit!

spune ca-si revine cu banii si-si ia iar bmw, fie si din 1800:D:D:D

 

Am 20 de ani si am inceput direct cu bmw (520i e39). Nu am vrut nimic altceva...toata lumea mi-a spus sa-mi iau ceva mai slab si mai economic macar la inceput da nu am ascultat pe nimeni si m-am dus si mi-am luat BMW-ul MEU. :) ..de 2 ani am tot visat la propriul meu bmw si acuma il am si imi place mai mult in fiecare zi...desi masina are 10 ani deja o sa fac tot posibilul sa mai mearga inca 20 si daca voi fi nevoit sa o schimb tot bmw imi cumpar...am condus cam tot ce am prins pe mana....si dieseluri si benzinare si mai slabe si mai puternice dar cu nici una nu m-am putut intelege asa de bine ca si cu bmw-ul....este facuta pentru sofer si asta conteaza enorm...

si cunosc 2 persoana care au jurat ca nu isi cumpara niciodata BMW pt. ca sunt de cocalari spuneau ei.....pana au avut ocazia sa conduca unul si acuma amandoi sunt mandri posesori de BMW...microbul e contagios :lol:

rau de tot......dupa ce am mers cu cel al surorii mele, l-am convins pe tata sa-si ia si el (eu aveam un opel, si nu-mi permiteam un bmw....n-avea rost sa-mi bat joc de el).....apoi am strans din dinti, am facut un credit si mi-am luat un e46.........dupa, am schimbat opelul+e46 pe un e60.....deja alta treaba.......nu-mi vine sa ma dau jos din el, au trecut mai bine de 6 luni de cand il am pe asta si mi-e drag de mor!

Link to comment
Share on other sites

nu-mi vine sa ma dau jos din el, au trecut mai bine de 6 luni de cand il am pe asta si mi-e drag de mor!

 

Cunosc sentimentul, la fel e si la mine. Nu neaparat ca e E60, la fel a fost cand aveam si E39...pana si pentru o distanta foarte mica, pentru care normal ma deplasam pe jos, preferam sa merg cu masina. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Primul BMW l-am luat in septembrie anul trecut,120d.

Am schimbat 3 masini de la 18 ani pina sa ajung aici.Cred ca voi ramine cu acesta marca,

desi e mai pretentioasa si costa ceva ,bucuria produsa nu se poate masura.

Mentionez ca am 26 de ani si am facut eforturi considerabile pe plan finaciar pt a

achizitiona masina sh.

Edited by alexnos
Link to comment
Share on other sites

fac si eu 28 anu asta, am masina din toamna trecuta si imi pare rau ca nu m avut macar o pisicuta ieftina inainte, am condus ford si opel, sa nu mai zic de dacie... Acum nu as schimba BMW pe nimic.

La multi ani si sanatate tuturor!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.