Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

24 minutes ago, Romulus said:

Eu nu cred ca exista conversie bine facuta.

Eu am discutat cu oameni care cu asta se ocupa, fac conversii , iar majoritatea mi-au spus ca ei nu ar tine ca masina personala una care are conversia facuta ... asa de ''munca'' , merge .. dar in niciun caz sa iti iei familia sa pleci in concediu . 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leonardcrt said:

Eu am discutat cu oameni care cu asta se ocupa, fac conversii , iar majoritatea mi-au spus ca ei nu ar tine ca masina personala una care are conversia facuta ... asa de ''munca'' , merge .. dar in niciun caz sa iti iei familia sa pleci in concediu . 

Cine isi inchipuie altfel, dupa mine nu este realist... 

Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2023 at 4:53 PM, Mircea-Si said:

https://www.autovit.ro/autoturisme/anunt/bmw-seria-5-540i-xdrive-at-ID7HgluA.html

 

Aceasta masina , vorba romanului, este ce trebuie.....

stiu masina personal, are ceva reparatii pe estetic facute pe casco dar totul facut la automobile bavaria baneasa. este un pret foarte bun pentru cum se prezinta masina, km, motorizare, xdrive si dotari. nu cred ca sta prea mult la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Romulus said:

bimmer.work : Options for WBAKK31080E842331

Pare ok masina, nu prea are multe optiuni, ce am vazut in special, un sistem de sunet mai bun. Si interiorul pare murdar dar pare conform 223.000 km. Nu am vazut volanul... Ai facut si un carvertical sau ceva?

Ai vazut masina? Ai vazut cum merge?

 

Si mie mi s-ar parut extrem de murdar interiorul pt km ei , i-am si spus, si mi-a zis '' iti las 500 euro la ea sa ii schimbi tu interiorul ( pretul initial era 7500 ) , nu prea am indoieli la km , par foarte legiti dupa ce spune si raromul .. este la 500km de mine, inca nu am batut drumul dar sunt tentat .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Itarachiu said:

Fabricate 2012 la doar 7k? 😀

Stai ca eu acum am vazut, eu am zis ca i vreun 2005... cam dubiosa oferta 😁

asta zic si eu .. :)) .. orice il intreb spune .. '' la 7000 , ce mai vrei ?'' a zis ca a avut fata masinii facuta praf si in rest mai nimic ..

Link to comment
Share on other sites

la ora actuala piata SH este varza !!! orice cazan are pretul dublu datorita faptului ca oferta de SH este aproape zero. un E92 corect si cinstit nu-l gasesti sub 10.000 euro. pana si un logan chior de prin 2015 costa 6500-7000 euro. revenind la masina din anunt... un cazan tavalit pe plaiuri mioritice si cu intretinere zero (ca asa-i romanul... o leaga cu sarma si dai bataie mai departe). pentru exemplificare si ca un exercitiu de intretinere: intreba-l pe proprietar cand a schimbat lichidul de frana, uleiul in cutie, diferential, filtru de motorina, bujiile, discurile, placutele ??? de cauciucuri nici nu mai intreb, ce DOT au ??? si mai intreaba-l de ce in 07.10.2019 are modificare CIV ??? a schimbat motorul, a facut vreo' omologare individuala ??? e cam ciudat, masina este efectiv foarte tavalita si o sa devina o mare consumatoare de bani !

hai cu bafta ! 

Link to comment
Share on other sites

Sincer? as merge sa vad masina sau sa mai cer poze info ceva despre ea cum a zis colegul mai sus,

cand am vandut compactul absolut nimeni nu a fost interesat de ceea ce schimbasem doar de pret

Si pana la urma masina a ajuns la patronul serviceului unde facusem lucrarile . Din pacate la noi in general accentul este pe "cat costa"  daca ai si "defecte" la masina atunci mai rau in cazul meu desi aveam cel mai ieftin 2.5 de pe piata lumea tot mai vroia " sa las ceva"  .

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, leonardcrt said:

asta zic si eu .. :)) .. orice il intreb spune .. '' la 7000 , ce mai vrei ?'' a zis ca a avut fata masinii facuta praf si in rest mai nimic ..

De ce sa iei una accidentata rău?  Si fara istoric service.. Zic ca tre sa fie o limita, si a mea are un far schimbat de ex, dar multe piese schimbate la reprezentanta... Mai bine iei din Germania, km mai multi cu istotric service dar sa fie întreagă... Pana la urmă da l dracu de motor, il schimbi si aia e,,,dar o masina lovita o ia rugina, nu mai e închegată etc... 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Romulus said:

Uite, pentru tine, un raport carvertical. Nu stiu cat ajuta.

 

WBAKK31080E842331.pdf 871.55 kB · 17 downloads

Chiar ajuta ..  masina este fabricatie Ianuarie 2012. Carvertical spune ca  in luna a 5-a a avut accident , iar dupa propietarul a scos-o la vanzare.. hmm? cred ca nu a fost un simplu accident.. cine isi vinde masina nou nouta dupa ce face un mic accident? poate a fost unul mai mare ..

xddsd.png

Edited by leonardcrt
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Viper05 said:

ma gandesc doar sa nu fi fost scoasa la vanzare ca si dauna totala in germania, dar din raport se intelege ca a fost reparata si dupa aia vanduta

Nu este deloc comunicativ cel care o are, l-am intrebat mai multe si refuza sa raspunda.. orice il intreb spune ''la 7000 ce mai vrei'' saau '' nu iti mai raspund la nicio intrebare , ti-am raspuns la o gramada " .. daca era la 100km mai ziceam , este la 500-550 ( Constanta ) 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, lospa alin said:

 ce te împinge sa o cumperi? 

am renuntat pana la urma.. ce ma impinge sa o cumpar? simplu .. nu gasesc un E92 in toata Romania cu niste dotari .decente .. care sa nu aibe SOFT SAU dpf anulat . si daca gasesc, cer oamenii niste preturi astronomice .. serios acum , sa ceri 12-13.000 pe o masina din 2007-2010 cu 250.000-300.000km? Eu am un buget alocat masinii de 12-13.000 , doar ca nu as vrea sa dau toti banii , as vrea sa pastrez, in caz de imi cade motorul :))

Edited by leonardcrt
  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.