Jump to content

-Optionale E36-


Atty

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu stiu cum e ala standard. Eu il am pe cel cu 2 difuzoare pe usile din fata si amplificator in portbagaj la care am schimbat boxele spate cu unele ovale (cu adaptor) si sunt foarte multumit de cum se aude. Ce-i drept nu sunt nici eu un mare pasionat de muzica..
Link to comment
Share on other sites

Probabil al tau este HK daca zici ca ai doua difuzoare in usile din fata.Eram curios sa aud niste pareri despre sistemul stock, care se aude cel mai prost.Sunt interesat de un 318is si de aceea intrebam de sistemul audio.

 

ala ar trebui sa fie ultimul lucru care ar trebui sa te intereseze cand cumperi o masina SH de 15 ani.vezi sa fie masina in stare buna sa aiba cat mai multe optionale, sistemul audio se upgradeaza simplu si relativ ieftin

Link to comment
Share on other sites

La mine se aude muzica numai din fata , de undeva de sub bord , mai are 2 boxe langa tetierele spate dar niciodata nu mi-au mers si pentru radio si ascultat cu volumul la mediu spre incet e perfect , l-am probat si cu casete , se aude foarte bine , singura chestie urata , daca il dai tare incepe sa paraie , sa se auda destul de neclar

 

Si sunt atat de pasionat de sisteme audio incat nici nu ma gandesc sa schimb casetofonul original .

Edited by Billy e36
Link to comment
Share on other sites

ala ar trebui sa fie ultimul lucru care ar trebui sa te intereseze cand cumperi o masina SH de 15 ani.vezi sa fie masina in stare buna sa aiba cat mai multe optionale, sistemul audio se upgradeaza simplu si relativ ieftin

Cred ca ai dreptate... la o masina asa veche nu prea ar trebui sa am pretentii la sistemul audio.Oricum, era doar o curiozitate nu un criteriu.

Link to comment
Share on other sites

La mine butonul de blocare e geamurilor e intre butoanele de fata si spate, pe partea stanga a consolei. O data apasat, nu mai poti deschide de pe butoanele de pe usa spate..

Scuze pt dezordine, la masina inca se monteaza :)

http://img40.imageshack.us/img40/4910/pic1nl.png

Link to comment
Share on other sites

La mine butonul de blocare e geamurilor e intre butoanele de fata si spate, pe partea stanga a consolei. O data apasat, nu mai poti deschide de pe butoanele de pe usa spate..

 

 

pai asa m-am gandit si eu ca ar fi normal sa fie cu restul butoanelor de geamuri nu aiurea pe sub bord.desi colegii sustin ca e OEM butonul ala pe sub bord de blocare a geamurilor.

 

cupholderul ala cum vine montat? mi se pare mult mai sus.oricum ar fi mi-ar fi placut sa am asa ceva :D

Link to comment
Share on other sites

E36 e praf la capitolul audio, ca toata marca BMW.

Am sistemul hifi si la volum ridicat distorsioneaza de nu poti sa asculti.

La Hk se aude chiar bine, si tare, nu distorsioneaza, nu are bassul chiar power, dar ca si calitate nu am ce sa reprosez, avand in vedere ca boxele alea merg de peste 15 ani.

 

@Viper.

Suportul ala de pahare e format din vreo 4 piese, ce vin separat pe pn si se monteaza ca un lego, poti aranja in suport, care chestie sa fie prima... Se monteaza exact peste suportul de consola.

Link to comment
Share on other sites

pai nu are nici un sens.butonul ala blocheaza butoanele de pe consola??

 

mi se pare 100% nefolositor, ar fi folositor daca ai avea 4 geamuri electrice , copii in spate si ar bloca numai geamurile spate , de la butoanele de pe usi, tu de pe consola ar trebui sa poti deschide/inchide orice geam chiar si cu window lock on

Sunt usor accesibile si din spate daca se intinde putin, iar daca imi tin copilul in dreapta...le poate manevra foarte usor, dar la buton nu ajunge chiar asa repede. Oricum nu cred ca nemtii ar fi pus un buton 100% nefolositor si inutil :) Daca asta este parerea ta inseamna ca nu il folosesti sau nu ii vezi rostul, insa lucruri in plus eu nu am vazut la masinile nemtesti.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am doar 2 geamuri electrice si am acel buton :)

 

ala pe sub bord?

 

pai avand in vedere ca butoanele sunt pe consola in mijloc chiar nu vad la ce ajuta windowlock ala.sau window lock ala blocheza consola direct?oricum o porcarie

 

window lock e bun cand ai 4 geamuri electice si le blochezi ca sa nu sara copiii pe geam in spate, oricum consola ar trebui sa functioneze si cu window lock on

 

@roco ma gandeam ca asa se monteaza, mi se pare un must suportul de pahare, totdeauna m-a deranjat ca nu aveam

 

LE: eu am vazut chestii in minus care exista si pe supernova, de ex butonul de reicrculare a aerului nu exista pe e36 fara clima, totdeauna m-am intrebat de ce

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

LE: eu am vazut chestii in minus care exista si pe supernova, de ex butonul de reicrculare a aerului nu exista pe e36 fara clima, totdeauna m-am intrebat de ce

 

De prosti, asta nici eu nu inteleg, da las ca imi fac eu conversia la climatronic.

Link to comment
Share on other sites

Din alea 1000 practic nici 100 nu cred ca sunt, adica cam tot ce s-a spus si pe aici.

Nu le-am citit pe toate, dar sunt multe care n-au nicio legatura cu E36, gen: 210 Dynamic Stability Control III , 203 4-Traction System ,202 Steptronic ,223 Electronic Damper Control III , 216 Servotronic Steering, 453 Air Conditioned Seat Front , 496 Seat Heating for Rear Seats , etc..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.