Jump to content

raduron10

Members
  • Posts

    868
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

raduron10 last won the day on May 1

raduron10 had the most liked content!

Profile Information

  • Gender
    Male

Previous Fields

  • Masina
    BMW G05

Recent Profile Visitors

8950 profile views

raduron10's Achievements

Rising Star

Rising Star (9/15)

  • Conversation Starter Rare
  • Reacting Well Rare
  • Dedicated Rare
  • Very Popular Rare
  • First Post Rare

Recent Badges

439

Reputation

  1. Daca vrei sa punctezi tu ca sa nu se mai vada contrastul e cam singura solutie rapida si cat de cat eficienta. Ca sa iasa aproape de perfectiune, fara vopsire integrala. ai nevoie sa mergi la un detailer auto/vopsitor, care sa migaleasca fiecare punct, sa egalizeze, sa polisheze in mai multi pasi, etc.
  2. Daca parbrizul corespunde cu dotarile masinii, camere, HUD etc nu ar trebui sa fie probleme. Daca nu vrei batai de cap pune totusi original, atentie ca trebuie recalibrata si camera KAFAS fara de care nu mai merg sistemele de asistenta. Care e diferenta de pret intre OEM si non OEM?
  3. @RedCap Pana la urma ai apucat sa conduci 2 masini misto, 3 daca punem la socoteala si X5-ul. Ma intreb oare daca la noi in tara se organizeaza asa ceva, chiar mi-ar placea sa merg.
  4. Nici eu nu inteleg ce mare economie de 200 de lei poti face daca alegi un ulei no-name.
  5. Nu cauti ieftin dar cauti pret decent....ce inseamna pret decent? adica cat mai ieftin....in traducere. Cumpara ulei original si pune-l pe ala, numai cauta solutii complicate la probleme simple. Uleiul rivanol nu are cum sa fie mai bun decat cel original.
  6. Am facut o conferinta toti membrii forumului si lucram la asta, revenim cu indrumari in cel mai scurt timp.
  7. Sa ai G30 si sa iti pui problema care ulei e mai ieftin....cand vine vorba de schimbat piese ce mai faci?
  8. Oare merge si pe non LCI? adica pe idrive-ul mai vechi?
  9. De unde te uiti la youtube cu device-ul ala? din apps? sau din carplay?
  10. Eu cred ca era ceva electrica dupa zgomotul acceleratiei, deci e posibil sa fi avut ceva sisteme, cine stie. Oricum sa conduci in halul asta e incostienta crasa, noroc ca s-a dus in dreapta si nu in stanga si nu a fost nimeni ranit. Ce-or avea unii atat de important de citit/scris pe telefon incat sa fie nevoie sa iti risti viata ca sa citesti/transmiti vreun mesaj, nu o sa inteleg niciodata.
  11. Cred ca putini isi mai aleg cutie manuala, de aici cantitatea limitata de oferte SH. Poate si motorul, nu multi aleg motorul de 3L, avand in vedere costul de achizitie.
  12. Masina este superba si cred ca e o distractie sa o conduci. Pare ca e noua 0 km? nu?
  13. Yokohama sau Hankook costa cam la fel cat costa si Pirelli sau Dunlop, nu stiu cat de bune sunt ca nu am avut, dar daca ne luam dupa pret, bat la usa premium-ului.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.