Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. E posibil sĂŁ se stingĂŁ martorul din bord dacĂŁ problema a dispĂŁrut.
  2. Mai bine schimbi ºi discurile si iei noi. Discurile trebuie schimbate la douã schimburi de placuÞe, maxim trei. Frâna de mânã nu e pe saboÞi? Ce maºinã ai?
  3. Din câte ºtiu, H7 ºi D2S sunt douã tipuri complet diferite.
  4. Kit-urile de la Rieger sunt sinistre. :)
  5. Castrol MAGNATEC 10W-40 ar fi foarte ok pentru maÂşina ta. Majoritatea uleiurilor 10W-40 sunt semisintetice.
  6. DacĂŁ ai pierdut-o poĂži sĂŁ mergi la reprezentanÞã sĂŁ comanzi una noua pe seria de Âşasiu. Ăi rogi sĂŁ ÂşteargĂŁ celalalte chei din memoria EWS, astfel motorul nu va putea fi pornit cu celalalte chei. Montezi Âşi o alarmĂŁ Viper Âşi ai rezolvat problema. :)
  7. Trebuie sã schimbi plãcuÞele pe faÞã sau pe spate.
  8. Ciupanezu

    Jante e39

    N-ai cum sĂŁ ai probleme la ITP dacĂŁ ledurile sunt albe.
  9. Sunt foarte multe cauze posibile, mergi la un tester, preferabil unul unde nu mergi doar ca să aflii nişte coduri de eroare. Interpretarea tester-ului contează foarte mult.
  10. Ciupanezu

    M3 CSL

    Ce rĂŁu o duce. :)
  11. Ăn realitate, este mai bine sĂŁ mergi la service-uri neautorizate decât la reprezentanÞã. Eu am avut diverse probleme la maÂşinĂŁ pe care nu am putut sĂŁ le rezolv la reprezentanÞã sau la Filaret dar le-am rezolvat la un service neautorizat. Un exemplu ar fi: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=10436&hl=
  12. Ăn general au preĂžuri bune, eu cumpĂŁr des piese de acolo.
  13. La E39 se desface cel mai bine cu pistol cu aer cald.
  14. MaÂşina e frumoasĂŁ Âşi jantele sunt deosebite. Mai bine pui un pachet M nu un kit Rieger.
  15. ExistĂŁ replici pe 16, 17, 18 & 19.
  16. Foarte urât aratã uzura pe pielea albã. Scaunele din piele albã sunt foarte frumoase dar foarte greu de ÎntreÞinut.
  17. Ar fi trebuit sã cumperi un diferenÞial sh pentru motorizarea ta. Pe lângã viteza maximã mai mare, ai un demaraj mai slab. Acel mesaj nu apare degeaba, ºocul este dovada cã diferenÞialul nu a fost bine reparat.
  18. Foarte posibil sĂŁ fie caseta. Ar fi bine sĂŁ mergi Âşi la un alt service pentru o a doua pĂŁrere.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.