Jump to content

Viper05

Contributors
  • Posts

    4429
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    71

Everything posted by Viper05

  1. Viper05

    BMW E36

    baga o roata in noroi si una pe asfalt, daca numa aia din noroi se invarte in gol inseamna ca e open
  2. in sfarsit Force India au anuntat cel de-al doilea pilot in persoana lui Adrian Sutil apropo prima cursa din australia o vad asa: undeva in fata : mercedes , ferrari urmati de lotus red bull, mclaren undeva in pluton foarte necompetitivi. spun asta dupa ce am citit parerile mai multor ex designeri F1 despre masinile 2013
  3. trebuie procura doar prentu ca exista vama. daca am fi in schengen nu ti-ar trebui nici un fel de procura
  4. cum se face mai exact rezidenta in bulgaria? parca de cand cu UE nu mai e nevoie de rezidenta , posibil sa ma insel
  5. prima pangina poza 4. banuiesc ca numele e inregistrat, nu poti sa-l pui tu pe service-ul tau fara acordul lor
  6. pai banuiesc ca e afiliat bmw service-ul, altfel nu vad cum apare peste tot BMW si BMW Group
  7. daca tot suntem pe langa tot vroiam sa te intreb ca vad ca o zici des. de ce tot zici romanica, bulgarica, germanica ? in loc de romania, bulgaria, whatever
  8. lol fabrica o tine pentru asamblare ca aia se face in fabrica, componente si piese cum zici tu mai rar, si deobicei alea le fac altii
  9. nu e sigur ca pleaca de tot, ca vor deschide si acolo o fabrica tot ce e posibil da toata lumea cauta mana de lucru ieftina dar totusi fabrici de masini sunt gramada prin europa
  10. lol, la momentul respectiv nokia era la pamant si pamantul peste ei. chiar si romania era prea scumpa pentru ei la momentul respectiv
  11. deci in traducere libera ala a facut un bluf de zile mari, a facut pe prostu ca vinde si statul i-a spus sa stea pe curul lui ca-i da ce vrea. cand aduci o suma atat de mare la buget esti in pozitie sa negociezi si sa faci pe prostu`
  12. ma ce vrei sa-ti faca tie statul? sa te lase sa samsaresti masini din germania pe gratis? fara sa dai un ban la buget? sau ce vrei sa la faca statul restul romanilor? ma curcesc cand citesc ce scrieti. ce interese personale ma? ce vrei sa protejeze la populatie? vrei sa-ti subventioneze tie motorul de 5000 ca nu ai bani de benzina? sau ce vrei sa protejeze?
  13. acuma de bine de rau e noarmal ca guvenrnul sa protejeze Dacia si nu fac asta pentru ca Dacia e marca nationala ca bla bla nicidecum Dacia bana bagi la buget gramada, asa ca mai bine ii protejeaza decat sa-si stranga aia jucariile si sa mearga altundeva, e la mintea cocosului ce mai
  14. e o conspiratie la nivel mondial, defapt toate marcile sunt detinute de dacia
  15. gata ai dreptate am uitat ca romanie e prea saraca sa plateasca impozite mari pentru motoare mari
  16. nu-ti blocheaza nimeni nimic, tu decizi ai bani sa platesti toate darile ok, nu ai bani la revedere, nimeni nu decide pentru tine
  17. moldova nu e in UE, deci e la mintea cocosului ca veiputea circula cu ea doar o perioada limitata da tu vrei sa duci in ialia masina inmatriculata in grecia? sau moldova? wtf?
  18. arata foarte bine butzy intai specifica ce vrei si apoi cere un pret
  19. tu nu ai nici o vina ba din contra, daca toti ar fi ca tine, si statul si-ar face treaba am avea si autostrazi am avea de toate ca asta ne omoara evaziunea fiscala, toti se chinuiesc sa palteasca cat mai putin sa se eschiveze dar cand e vorba sa ne plangem sunt primii si pe principiul daca ala nu da factura/fura/nu plateste impozit etc, ce eu sunt mai prost sa nu fac la fel? putem sa mergem doar in cap
  20. au destui, asta e marea diferenta intre noi si aia din vest daca in vest esti prost de bubui si nu stii sa faci nimic, tot faci un 1000 de euro spaland buda, eh la noi nu faci si mori de foame ca rezidentii castiga 1200 ron pe luna? foarte adevarat , dar in 3 ani ajung si aia doctori si fac 1200 ron spaga/zi, deci sa nu le plangem de mila daca coruptia din spitale ar fi eradicata si am da cu totii(salariatii) 100/lei pe luna in plus pentru sanatate am avea toti de castigat, dar atata timp cat trebuie sa mergi cu buzunarele pline pentru orice kkt nu are rost pimp nu am spus ca o duceam fenomenal de bine in romania, per total imi e mai bine aici si ca tot suntem pe un forum auto, da aici imi e mult mai usor sa-mi schimb masina sa fac plinu, chestii deastea, dar la ce masini imi cumpar eu(pana in 1000 lire) cand pica ceva ma simt nevoit sa o dau la fier vechi din cauza manoperei.deci schimb masina destul de des am avut de exemplu un volvo s40, l-am luat cu 350 de lire, a inceput sa-mi patineze ambreiajul, 220 ambreiajul nou, plus 5 ore de manopera sa-l monteze, ora de manopera 150 de lire. pai tu nici nu vezi x6-uri si masini luxoase prin oras desi altii in acelari oras ca si tine spun ca e plin am prieteni tehniceni constructori(nu ingineri) care fac peste 1000 pe luna asta acuma cand se contruieste mai greu restul sunt contabili,agenti ce vand medicamente, toti fac peste 3000/4000
  21. mult mult dar mult mai bine, asta spuneam si eu, in romania nu prea te omoara nici taxele , nici impozitele nici consumul zilnic nici nimic dar e adevarat impozitul e mare la motoare mari,
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.