Jump to content

F10 530d


d-rive

Recommended Posts

am zis ca daca e vremea ok vin saptamana viitoare...:)

 

Dar cum trec dunarea ? cu bacul, sau usor pe podul de gheata cu mare atentie la gropi, sau cum le zice la gropile din apa, copci.. :) ?

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca sunt pe net la greu. Baga un google ca gasesti acolo.

 

Stefan, te inteleg ca iti place Jaguarul dar mie nu. Daca era fabricata de englezi si avea acel touch british, atunci poate era ceva. Asa, Jaguarul nu mai e ceea ce a fost.

 

DOMI, dai un semn. Vii cu masina si o lasi la tine in judet. Iei bacul si te asteptam noi dincoace. Nu are rost sa daci o gramada de bani de flori de tei...

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

trec cu masina ca e unul care imbraca volane pe loc la voi in galati, il demonteaza, coase si il pune la loc, vreo 4h dureaza cica...

mi-a crapa pielea in turcia de pe el ca o banana lasata in soare... boul de la serviciul de parcare a inchis trapa, desi i-am zis sa o lase deschisa...

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

F frumoasa masina. Sa o stapanesti sanatos D-rive, si sa mai vii cu impresii pe topic.

Cred ca e una dintre cele mai frumoase culori pt F10 fara m-packet. Arata pur business si eleganta. Inca n-am vazut indivizi cu ceafa lata si imbracati in trening, coborand din F10 :twitch:

Mi-as dori si eu una, dar sub forma de 525d, 535d sau m550d... daca tot e sa fie impozitul mare macar sa fie si putere mai mare. Bine era si diferenta de pret la achizitie.

 

Legat de comparatia cu 535d E60, sa afirmi ca-l spulbera este tras de par.

F10 este avantajata ca performante in linie dreapta doar de cutia in 8 trepte, care muuuuuult mai rapida decat steptronicul de pe E60, iar in 2-lea rand are treptele mai scurte. Cu E60 535d ajungi la 210 in treapta 4-a :rolleyes: In mare se traduce prin timpi redusi pe 0-100 pentru F10. Pe 100-250 535d-ul il afuma pe F10 530d.

Edited by dvdcore
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.