Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

Hai ca o pun eu mai mare.

Clar soferul de SMURF e vinovat, dar bou si cel care filma, care pe langa ca s-a speriat, a tras aiurea de volan si aparent pneurile lui sunt fie vechi si uzate fie nepotrivite rau pentru temperatura de acolo. Eu i-as da amenda si la acest sofer de 2 bani.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Romulus said:

Nu este nici proaspat si nici accident, dar este un BMW.

 

Exact asta am patit acu 2 ore la 5 dimineata pe centura din CT. Un retard depasea un tir cu peste 100 la ora, l am vazut de la jumatate de km ca prostu nu are timp sa depaseasca moment in care eu am inceput sa incetinesc cu ideea ca el franeaza si revine in spatele tirului. Am fost nevoit sa franez si sa opresc masina complet si m am dat spre margine.

Cred ca de vina am fost eu ca am fost pana la benzinarie sa mi cumpar tigari. Tot zic ca ma las...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care au dashboard cam si au filmat astfel de imbecilitati, cred ca filmuletele ar trebui pur si simplu trimise prin email catre Politia Rutiera din zona. Foarte probabil, la inceput vor fi ignorate de catre Politie. Dar daca vor incepe sa primeasca zeci de astfel de "materiale", se va crea o anumita presiune sa faca ceva. Mai exact, si altceva decat statul la panda cu radarul in tufisuri.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, wolf20 said:

Poliția din Lumina are email?

Nu stiu, dar - chair daca are - cel mai bine te adresezi poilitiei rutiere din judetul respectiv. In felul acesta, email-urile ajung intr-un loc centralizat si se poate crea o masa critica. Spre exemplu, pentru Constanta:

https://ct.politiaromana.ro/ro/ipj-constanta/servicii-judetene/serviciul-rutier

email: circulatie@ct.politiaromana.ro

Nota: daca filmul e prea mare pentru email, va trebui utilizat un serviciu intermediar (Youtube, wetransfer, etc.)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ar fi chiar incredibil să se întâmple asta, dar nici nu cred ca poți trimite filmulețe pe mail respectiv.. cu atât ca nu o să le ia în seamă nimeni, procedura prevede o reclamație (proces verbal) făcut în persoană de cineva ca poliția să poată să ancheteze. 
 

Chiar dacă uneori se autosesizează pe baza unor filmări grave care ajung în spațiul public. 

1 hour ago, Alex3245 said:

Ce meltean obosit, eu as fi sunat la politie dupa si aratat filmarea.

E greu.. numai aia nu ți vine când ai ceva treabă sau mergi la muncă, sa oprești sa pierzi din timpul tău 1-2 ore ca să reclami asta, la fel Și la telefon. Soluția este să l urmărești și să suni la poliție în același timp ca să l oprească și să aplice o penalizare.. așa dacă suni nu se duce nimeni să l caute sau să l dea în urmărire. 
 

Eu sincer nu am timp și nervi pentru lucruri de genul, pe moment atunci aș face orice, dar când mă gândesc cat de greu merge treaba la noi, încet încet dau înapoi. 

Edited by WIN60
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

La politie este pierdere de vreme, pe de o parte datorita vidului legislativ, datorita lipsei de efective sa efectueze cercetari, datorita slabei pregatiri, duplicitatii, etc...

Daca vrea sa il arda pe dobitoc, sa mearga direct la parchetul pe raza caruia a avut loc incidentul, si sa faca o plangere penala pentru insulta (articolul 205), eventual si tentativa de vatamare corporala (un avocat ar lamuri articolele)- procurorii sunt ceva mai seriosi, mai putine gratare cu interlopii ca in politie, si posibil l-ar convoca pe respectivul macar la cercetarea cauzei....cand vin citatii de la parchet in general se cam inmoaie toti dobitocii, stiu si ei ca e mai groasa ca la politie.

Link to comment
Share on other sites

Știi ce nu înțeleg, cum de s-au conformat acei oameni să facă un baraj știind ca riști ca un nebun să intre în tine. Eu refuzam direct un astfel de “ordin”. 
Ala cu Passatul a preferat sa moara decât sa-i dea cu suspendare, nu pot sa inteleg unii oameni.

Edited by Alex3245
Link to comment
Share on other sites

Care sunt sansele? WTF? Care sunt sansele ca un camion plin de Tesla noi noute sa se loveasca pe Valea Oltului la Boita de un alt camion care căra mașini SH?

Trafic ingreunat pe DN7 în apropierea localității Boița - Info Trafic Romania

giphy.gif

Trafic-ingreunat-pe-DN7-in-apropierea-lo

O platformă auto cu mașini Tesla spulberată pe Valea Oltului de alta, care transporta autoturisme second hand | Digi24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.