Jump to content

F30 320D X-Drive 02/2018


AAC

Recommended Posts

Fiecare cu deciziile lui, dar după respectivul să și asume orice problemă apare.. nu să i zică ca i a stricat mașina/BMW concediul, paguba, etc..Dacă ești asumat, ești pe ****** tale. 

Dacă acum zici așa, dar după apare topic “dau în judecată BMW” , apare pasarelu în loc de cuc. 
 

Vorbesc strict de situația în care alții fac treaba asta, nu de tine Adrian, sau alt coleg de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, WIN60 said:

Producătorii nu dau pe înlocuire antigelul decât la 5-8 ani, depinde de producător, unii nu l dau de schimbat. 
Clar își schimbă proprietățile dacă îl lași 5 ani fără să umblii la el.

Deci tu plecai la 8.000 km cu familia daca știai ca mașina are recall egr??Nu mai vorbesc de pierderi.. trebuie sa fii lovit la cap sa faci treaba asta, nu e cazul colegului AAC pentru ca nu a știut ca pierde. 
Eu știu ca nu e vară și de obicei vara se întâmplă, însă  nu riști..precizez, cei de la BMW cu siguranță îți spun să limitezi cat mai mult drumul cu mașina respectivă și fără să ți piardă antigel. 

Eu când am campanii de genul, le zic tuturor clienților care vor să folosească mașina în continuare, să limiteze cat mai mult, dacă nu pot să o lase pe dreapta de tot.

Asta înseamnă să iei niște decizii raționale, adică să anulezi o călătorie de genul sau iei altă mașină. 

Și anul trecut și anul ăsta mașina a fost verificată de Egr și nu au vrut să îl schimbe .

Acum nu au verificat nimic și direct au comandată .

in total de 3 ori au verificat egr și de-abia acum in noiembrie au comandat unul și prima dată fără să verifice nimic .

Am scris astea aici la mine pe topic de fiecare dată , cred ca apar în postările anterioare .

O să mai reziste încă 2500 km .

Apropo , cauciucurile Michelin cross climate 2 pe zapada și gheață la -3 , -5 grade se comporta excelent și mașina merge perfect cu ea. Chiar am făcut o alegere bună .

8 hours ago, ADRIAN HD said:

Atâta timp cât stiu ca nu am pierderi de antigel,da,plec la drum.Si nu a plecat 8000 km,că doar nu e Belgia la polul nord.Am văzut oameni care pleacă in Europa cu niște ciururi de masini vai mama lor și nu mai sânt așa complexați.Eu sânt pe principiul dacă e să ț-i se intâmple ceva oricum se intâmplă.Acum nu vb.de faptul că știi că ai probleme la coteț dar ignori și pleci la drum.

Exact

6 hours ago, WIN60 said:

Fiecare cu deciziile lui, dar după respectivul să și asume orice problemă apare.. nu să i zică ca i a stricat mașina/BMW concediul, paguba, etc..Dacă ești asumat, ești pe ****** tale. 

Dacă acum zici așa, dar după apare topic “dau în judecată BMW” , apare pasarelu în loc de cuc. 
 

Vorbesc strict de situația în care alții fac treaba asta, nu de tine Adrian, sau alt coleg de pe forum.

Nici macar nu am fost pus in situatia de a lua vreo decizie . Doar am constatat . O sa fie bine . 
 

Sa avem toti sărbători fericite și să fie sănătate .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WIN60 said:

Bravo! Am înțeles ca erau 2 tipuri, sau nu era treaba pentru F30, era ceva discuție pe forum ca e unul îmbunătățit piesă nouă alt producător. 

Așa a zis . Au schimbat cu un fel și acum schimbă cu altul .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu am a doua chemare pentru schimbare racitor EGR (320d din 2017) prima data l-am schimbat in 2021..Am găsit loc pentru programare doar la  BMW Filaret, au comandat piesa dar mi-au spus ca vine f greu si ca poate dura chiar si SASE luni...

  • Like 1
  • Surprised 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AAC said:

Nu mai merge idrive 

IMG_1891.jpeg

Incearca sa tii apasat cam 25sec pe butonul de volum. Ar trebui sa ii dea restart HU-ului. Cel putin la CIC functioneaza, am avut de cateva ori probleme si s-a rezolvat in felul acesta.

  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.