Jump to content

youtube: Auto Master Chef by Mihai Popescu


Romulus

Recommended Posts

Acești doi domni din Oltenia noastră dragă, de fiecare data spun in video-uri ca nu merita sa iei un BMW, dar apoi când urca in fiecare de pe canal (si au fost enorm de multe) se minunează cat de bine merge si ce confortabil este. Oarecum hilar sa ii vezi cum descoperă BMW-ul la fiecare video cu unul nou si se plâng ca ei nu au unul.

Nu voi comenta calitatea conținutului in nici un fel.

 

Link to comment
Share on other sites

Eu il urmaresc, mai ales live-urile cand le mai prind, e ca si cum discuti cu prietenul tau la coltul blocului... mai trece timpul, mai latra un hater. Decat lucii popa care imi prezinta avioane de 100k in timp ce mie imi umbla sobolanul prin stomac sau vlad de la atelier care nici el nu mai stie ce a zis pe video dupa filmare daca il intrebi, bolboroseste intruna 1 ora... il prefer pe bucatarul master chef. Are el problema cu Volkswagen pe motorina 😄

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Papagal. Asta prezenta mai demult impreuna cu Luci Popa ala... doi gusteri... habar n au ce prezinta, detalii pe langa subiect, glume expirate pentru retarzi, multe seminte si bere Burger la pet pentru urmaritori... trist, ca asta inseamna domeniul auto in media...

Astia ar trebui interzisi.

Link to comment
Share on other sites

Observ pe aici că majoritatea românilor prefera încă sa li se vândă minciuni cu camionul despre toate mașinile oferite către presă și review-uri plătite 😂.  Cum apare cineva care zice exact care e buba la ele, gata, e catalogat "pamblicar, mâncător de semințe, gușter, papagal etc". Încă merge la noi, fraza aia "Romanului ii place sa fie mințit " . Genul asta de prezentări scot mai multe probleme și defecte ale diferitelor modele decât o va face vreodată un jurnalist auto, pentru că ăla e platit să zică numai de bine ! 

Link to comment
Share on other sites

Ce minciuni sa mi vanda ca poate multi de pe aici ar stii mai multe decat labagii astia de influensari milogi si strangatori de like uri... daca asta e "jurnalism auto" wannabe, mai bine nu.

Edited by sskkaa
Link to comment
Share on other sites

Genul ăsta de youtube-ri îmi inspiră semi-analfabetism, multe ore chiulite de la școlile amărâte pe care le-au urmat....nici măcar nu vorbesc corect românește, pleascaie...absolut grobian. Eu momentan nu am găsit un canal youtube în care prezentatorul să nu fie subiectiv, sau care este capabil să se exprime corect în limba româna, dar nu sufăr foarte tare, sunt diverse canale în limba engleza, și până la urmă, nu contează așa mult părerea lui x sau y despre modelul alfa al producătorului beta...dacă am curiozitatea și dorința de a achiziționa ceva, mă duc și încerc modelul respectiv și îmi formez propria opinie.

  • Like 2
  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

Mda, no words for these guys sincer. E amuzant from time to time, dar m-a innebunit ala cu Passat diesel. Anumite lucruri sunt on point si le prezinta dintr-o perspectiva de proprietar, dar asta doar in proportie de 10%. Restul de 90% ma face sa imi fie rusine ca sunt oltean :)) 

Link to comment
Share on other sites

Înseamnă că nimeni nu vede in ansamblu. Nu trebuie sa iei totul mot-a-mot ce zice ăla într-o limbă aromână... Ideea e sa vezi per ansamblu, dar na, nu toată lumea poate să facă asta. 

Nu te pune nimeni sa o iei de buna că mașina jonglează pe drumuri cu denivelări cum spune respectivul, când poate e strict problema de suspensii pe mașina respectiva. 

Link to comment
Share on other sites

Bucatarul master chef cred ca e singurul pe auto in Romania care nu e sponsorizat cu masini, el filmeaza rablele romanilor. Suspectez ca e platit de Tigar firma pentru cauciucuri de buget ca prea le lauda dar in rest il accept asa cum e, inclusiv cu greselile gramaticale. N-am nevoie de review-urile lui dar asa sa mai treaca timpul e ok.

Si pe Viorel Vio/Nenea Vio il mai urmaresc de repara avioane adica dacii, mai taie arborele cotit cu flexu... content pur romanesc 👍

Link to comment
Share on other sites

 

Un G30 frumusel. Nu vreau sa jignesc pe nimeni si cred ca oamenii fac continut, care chiar daca nu e pe placul tuturor, este o creatie. Dar mie-mi vine in minte un singur cuvant: "popândăi" nu stiu in ce context si de ce. Nu as adresa asa cuvinte nimanui.

Link to comment
Share on other sites

topic 100% de hate!

de ce?

 

fiecare e liber sa urmărească ce dorește pă net, nu-ți convine ceva/de cineva, nu(-l) urmărești PUNCT!

sa vii sa arunci cu rahat in munca cuiva, e penibil rau!

 

Buhnici e prost, Vlad e prost, Popescu e prost, x e prost, y e prost etc etc etc ... pe bune???

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Risti said:

Buhnici e prost, Vlad e prost, Popescu e prost, x e prost, y e prost etc etc etc ... pe bune???

Fiecare a spus ce nu ii place, dar nu cred ca toti au spus ca toti sunt prosti. Fiecare e perfect pentru cineva si nu e ok pentru altcineva.

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2024 at 8:53 PM, HitmaNLive said:

Înseamnă că nimeni nu vede in ansamblu. Nu trebuie sa iei totul mot-a-mot ce zice ăla într-o limbă aromână... Ideea e sa vezi per ansamblu, dar na, nu toată lumea poate să facă asta. 

Nu te pune nimeni sa o iei de buna că mașina jonglează pe drumuri cu denivelări cum spune respectivul, când poate e strict problema de suspensii pe mașina respectiva. 

" limbă aromână..."  😵

Limba aromână (în aromână: Limba armãneascã, limba armãnã), vorbită de aromâni, face parte din grupul limbilor romanice, subgrupul limbilor romanice răsăritene, alături de dacoromână, meglenoromână și istroromână.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.