Jump to content

BMW vs RATB


gbu

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M3 de fabrica sau nu,masina e super si stie omu ce sa faca cu ea,eu zic ca mai inconstienti sint spre exemplu motoristi prinsi de aparatul radar cu 250km/h pe la Piata Romana fata de unu care face cerculetze chiar si in trafic unde in cel mai rau caz se lasa cu niste table strimbe.Personal cred ca omul e obisnuit cu cerculetze in trafic(posibil cerculete in spatii largi sa i se para plictisitoare :blink: )si e posibil sa se fi asteptat ca traficul sa se opreasca pentru a fi el lasat sa-si faca damblaua
Link to comment
Share on other sites

io`s : stiu de ce propui sa inchidem subiectul. :blink:

pana la urma e vorba de faza in sine, nu de masina... mi se pare unul dintre cele mai tari filmulete cu donuts, faptul ca a ajuns pe mana presei e doar reclama pentru DSD (dorita sau nedorita, el stie), nu cred ca vor fi repercursiuni dar a intrat (daca nu era deja) in evidenta politiei ca participant la curse ilegale si alte prostii (se tine o evidenta complexa pe acest subiect).

oricum foarte tare filmul, sunt sigur ca mai sunt destui carora li s-a intamplat sa faca chestii foarte spectaculoase (cu voie sau fara voie) dar momentul lui a fost si filmat :)

Link to comment
Share on other sites

Cu riscul de a mi se urca toata lumea in cap ....mie mi-a placut tipu,si daca eu treceam pe acolo si il vedeam ca face cerculetze in fata mea opream sa il admir

69022[/snapback]

 

 

Total de acord!

 

Acum ca nu ar fi normal sa faca toata lumea asa, e una, dar daca ne rezumam strict la faza in sine, mie mi-a placut la nebunie. M-am uitat de cel putin 6-7 ori la rand. Iar felul in care tipul a inghetzat BMW-ul pe jumatea soselei pentru a nu intra in botul celui de-al doilea autobuz m-a dat pe spate. REFLEX :blink:

Link to comment
Share on other sites

Si mie mi-a placut faza, si sunt de acord ca cei care merg cu motorul cu 250 Km/h prin oras sunt nu o data ci de 1000 de ori mai periculosi pt. noi, si pt. ei sunt de infinit ori mai periculosi. Oricum tipul stie ce face, e tatic, pacat ca nu a facuto intr-un spatiu larg si fara trafic sa vedem si noi show.
Link to comment
Share on other sites

E numarul masinii :blink:

69096[/snapback]

 

pai aia am vazut si eu............

 

intrebam daca are vreo semnificatie ascunsa, bla bla bla.

 

de ex. mi-am imaginat ca tipul are o firma de tuning (sa zicem) si a vrut sa-si faca reclama gratis in fata copiilor amatori de senzatii tari prin aparitia la stiri, plasand o inregistrare cui trebuie. d-aia intrebam...

Link to comment
Share on other sites

Omul nu e inconstient,e pur si simplu un tinerel care e sigur ca "le are"...Si chiar e priceput,foarte priceput.Si cred ca stia ca este filmat,asa ca nu are nici o scuza,stia ca face ceva nepermis si periculos,doar ca nu i-a pasat de altii.Iar lui stia ca nu i se intampla nimic,ca il feresc ceilalti din trafic...e greu sa treci neobservat cand faci asa ceva.

Nu le poti avea pe toate,si super talent in pilotaj auto si IQ 180...

Link to comment
Share on other sites

Omul nu e inconstient,e pur si simplu un tinerel care e sigur ca "le are"...Si chiar e priceput,foarte priceput.Si cred ca stia ca este filmat,asa ca nu are nici o scuza,stia ca face ceva nepermis si periculos,doar ca nu i-a pasat de altii.Iar lui stia ca nu i se intampla nimic,ca il feresc ceilalti din trafic...e greu sa treci neobservat cand faci asa ceva.

Nu le poti avea pe toate,si super talent in pilotaj auto si IQ 180...

69105[/snapback]

Intr-un fel sunt de acord cu ultima remarca. Nu neaparat ca tine de iq. Dar presupun ca ai vb la figurat. Dar asa e. Majoritatea pilotilor buni le lipseste acea parte a creierului care le dicteaza precautia. Le lipseste frica. Nu se gandesc in nici un moment: what if...?

Dar ce am zis eu e vb de cei de top nu de oricine stie sa faca cerculete. :blink:

Edited by M-technik
Link to comment
Share on other sites

Deci omul e pilot ca a facut niste cerculete? Adica spritzuri din gaz si volan bracat? :)) Mda, ft mult skill iti trebuie.

69120[/snapback]

 

Cu o masina BMW cu tractiune spate... uau... un adevarat artist... :blink:

 

Majoritatea pilotilor buni le lipseste acea parte a creierului care le dicteaza precautia. Le lipseste frica. Nu se gandesc in nici un moment: what if...?

 

Culmea rasului este ca cei mai buni piloti sunt cei cu sange rece care folosescx extrem de bine acea parte a creierului care controleaza frica si mai ales dicteaza precautia... Nu stiu daca tu cunosti un anumit detaliu: majoritatea campionilor de raliuri vin din Nord (Finalndezi) si sunt cativa celebri si in Formula 1... Baietii care nu isi controleaza capul gen Montoya or sa moara promisiuni si nu or sa faca nimic niciodata... O alta chestie interesanta este ca acesti piloti au intrebarea What if? permanent in cap si au si vreo 3-4 raspunsuri posibile la ea... Permanent... de aia si castiga mereu...

Baiatul din film nu cred ca si-a cumparat masina din bani munciti de el, sau daca erau ai lui i-a castigat extrem de usor. Suplimentar cred ca este extrem de egoist pentru ca nu se gandeste la altii care ar putea fi afectati de ceea ce face el... Cu alte cuvinte un pustan teribilist... Nu il vad niciodata ca pe un mare pilot de raliu iar la TV sper sa apara doar cu acest filmulet pentru ca la cat il vad de interesat sa-si faca praf masina mie teama pentru el ca o sa-l vad la stiri la partea cu vesti proaste...

Desigur, e treaba lui, atata timp cat nu omoara si pe altcineva, cat nu deranjeaza pe nimeni si e masina lui...

 

Am mai spus, si repet aici, si mie mi-a placut sa vad cerculetzele facute si modul in care mergea masina... efectiv imi plac... dar atata timp cat vedem asa ceva ziua in amiaza mare pe o strada circulata in aceasta tzara (pe undeva pe langa Targul Vitan la cum arata zona) eu zic sa nu mai avem pretentii sa nu ni se fure oglinzile sau shtergatoarele sau lucasurile sau orice or vrea ei... Deasemenea nu trebuie sa ne suparam cand Vestul Europei ne priveste ca pe niste etape de trecere de la maimuta la om... asta suntem noi...:) nu avem respect pentru nimic si nu stiu de ce cerem respect...:)

Apropos am mai vazut ieri un M3 e36 pe Mihai Bravu pe langa benzinaria Lukoil (pe cheiul Dambovitei)... arata super misto masinutza asta...:)

Link to comment
Share on other sites

Corect la prima parte despre piloti.

Insa la partea a doua, nu sunt de acord, Noi suntem maimute-om, si ei sunt deja roboti, cei din vest, sper sa nu ajungem ca ei, 130 de radere pe 60 de Km de autostrada, si cum sari cum hop amenda, puscarie, executie, etc. La noi e mai bine ca e si putina libertate, eu nu as putea traii ingradit, trebuie sa fac si cate putin din ce nu e permis, bine nu ca tipul din filmulet, dar..... Nici ca in America sau Europa de vest. PArca nu e nici o problema sa mergi noaptea pe autostrada cu 160 km/h, poate chiar 200, la americani e daja problema mare daca te prinde cu o asemenea viteza intergalactica. cred ca ajungi si la puscarie putin.

 

Edit: acum am vazut postul lui @bimer, la testul psihologic?? , :blink: :) :) :) mai sus vorbeam ca suntem putin mai liberi. WOW, credeam ca suntem mai destupati la minte pe problemele astea, carnetul da, era normal, dar psihologicul clar nu era nevoie de el, se stie de ce a facut asta, putina nevoie de adrenalina, sau doar vroia sa fie el mai cu motz, eu as faceo de placere undeva unde nu e nimeni.

Edited by test_driver
Link to comment
Share on other sites

acu am vazut filmul, mama ce idiot.

 

In opinea mea e un tzaran prost care sa se dea mare la cat mai multa lume pune cat mai mult lume la risc. In Australia that would be jail time in Ro bagsama ca e ceva normal.

 

Oricum se vede lipsa de cultura, si e pacat cand vezi cate unul fara minte ca conduce BMW, tipul e gen Becali, un incult cu bani.

 

Eram in locul aluia cu autobuzu, ma dadeaj jos si il capsam cu niste leviere apoi luam cu levierele masina de la cap la coada apoi il capsam e el din nou. Sincer sa fii fost la volan la autobuz nici nu ma opream, inca viram si ii pocneam una, nu punea pe nimeni in danger deoarece un autobuz Vs Bmw stim cine castiga

Link to comment
Share on other sites

:)

 

my point!

 

la noi il baga 3-6 luni la puscarie, de ce?

 

Simplu nenea, da in autobuz se repara si dupa o saptamana face la loc si poate data viitoare nu e un autobuz ci masina nevestei tale/prietenei tale/parintzilor tai asa bagal la 6 luni sa vezi daca ii mai arde.

 

Nu stiu daca ai copii, insa eu sa am copil care merge pe strada aia si sa il vad pe nenorocitul ala ca face asa ceva pe strada sincer las scoate afara din masina si lash invatza cateva.

 

Pe strada aia mai sunt si alte masini nu e doar el, daca vroia sa se dea mare putea sa meaga intro parcare si sa faca cerculetze acolo pana ramane fara pneuri.

 

Eu nu am copii dar doar idea sa stiu ca am copii care merg pe strada aia cu asa idiotzi pe strada ma infioara.

 

Sincer? Imi pare bine ca am plecat din Romania, mai ales cand vad ca multzi il aplauda pentru cat de cretin e tipul.

 

I guess idiots stick together :)

 

 

De ce mash da jos cu levieru si iash re aranja fatza? pentru ca daca nu ii face autoritatzile nimic ii fac eu si nu cred ca as face un lucru rau

 

 

Aici e diferentza de civilizatzie, si cum ais pus tu ... o repeara si gata. Problema nu e masina etc. problema e mentalitatea, cand oare o sa ajunga Romania la un niviel de civilizatzie unde la un roman sa ii pese de altul?

 

Adica nush cat de inchis mental potzi tu sa fii omule, dar vad ca te gandesti numai la tine insutzi. Cu mentalitatea ta daca ai avea si ce itzi tre (masina si camera) teai duce sa faci ceva mai "istetz" ca cretinul ala apoi vi sa ne aratzi filmul ?

 

Fierul se indoaie si se repara insa o viatza de om nu. Pui viatza oamenilor la risc pentru ca tu vrei sa aratzi cat de tampit esti ? :blink:

 

Gandestete ca e tzara/orasul tau si poate o sa ai copii care o sa meaga pe strada doar nu ii tzii in casa inchishi, si daca nu itzi pasa ca ai asa idiotzi pe strada unde merge un membru din familia ta atunci you missed the plot in life

Edited by XR6
Link to comment
Share on other sites

Spuneai ceva de lipsa de cultura, si apoi ceva de leviere, cam naspa, pana la urma ce si cum? No offence. Dar chiar nu sunt de acord cu jail time pt. asta, doar cu suspendare permis si amenda, asta da, dar jail de ce? e criminal? Lovea un autobuz si gata, se repara.

69146[/snapback]

 

 

Nu are legatura cu cultura ,zic eu :)

Tipul merita puscarie,dupa cum zice si XR6.Dar nu in Romania.Deocamdata....

 

In tari mai dezvoltate economic,nu sunt oamenii mai civilizati sau mai seriosi decat in Romania.

Printre altele,nu exista coruptie la acelasi nivel iar legea este respectata.

 

Tu spui : "Lovea un autobuz si gata, se repara",eu te intreb ce motiv ai sa faci asa ceva ,intr-un loc public unde pui in primejdie viata altor oameni.

 

Nu exista nici un raspuns civilizat si matur.

 

Cand o sa locuiesti intr-o tara unde "simplul" fapt ca ai trecut pe rosu este o abatere grava,unde nu ai cui sa dai spaga sau nu ai la cine sa "intervii",o sa intelegi de ce individul merita puscarie. :blink:

 

Nu sunt lupul moralist,in Romania se intampla tot ce se intampla pentru ca ....se poate.

Link to comment
Share on other sites

.

Insa la partea a doua, nu sunt de acord, Noi suntem maimute-om, si ei sunt deja roboti, cei din vest, sper sa nu ajungem ca ei, 130 de radere pe 60 de Km de autostrada, si cum sari cum hop amenda, puscarie, executie, etc. La noi e mai bine ca e si putina libertate, eu nu as putea traii ingradit, trebuie sa fac si cate putin din ce nu e permis, ..... Nici ca in America sau  Europa de vest. PArca nu e nici o problema sa mergi noaptea pe autostrada cu 160 km/h, poate chiar 200, la americani e daja problema mare daca te prinde cu o asemenea viteza intergalactica. cred ca ajungi si la puscarie putin.

.

69125[/snapback]

 

Nu sunt 130 de radare pe 60 de km :) .Nici cu maimuta-om versus robot nu sunt de acord :)

 

Una peste alta,ai grija ce iti doresti,s-ar putea sa se implineasca :blink:

Link to comment
Share on other sites

"dar psihologicul clar nu era nevoie de el, se stie de ce a facut asta, putina nevoie de adrenalina"

ba chiar psihicu e de vina! :blink:

 

Sa speram ca si-a astamparat setea de adrenalina pt. multa vreme.

 

Dar, pana la urma, care e shmecheria cu cerculetele astea? Nu pricep.

Am mai facut si eu cate-o intoarcere de 180, ca sa nu intorc din doua trei mishcari... Dar sa ma-nvart asa pana ametesc... nu-nteleg.

Pe de-o parte nu vad dificultatea iar pe de alta nu vad care e satisfactia. Doar riscuri: cauciucuri duse / accidente...

A! Sa fie undeva intr-un spatiu mai larg, cu niste obstacole, si sa zica "fac doua cercuri in jurul lu' ala dupa care o iau pe acolo si pe dincolo..." alea alea. Si sa vad ca face treaba aia organizat, nu haotic... Da. Sa-mi arate ca intr-adevar e stapanul masinii, nu un pasager intr-o tiribomba...

Sau sa faca sincron cu cineva... spectacol intr-adevar. Cum am vazut niste drifteri intr-un documentar. Japonezi parca. Adevarti, intr-adevar. Aveau scenarii lipite pe bord. In echipe de cate trei. Era o placere sa-i privesti!

 

Dar poate nu-nteleg eu....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.