Jump to content

Donatii - daca doriti sa ajutati pe cineva,


Recommended Posts

Au ajuns la martorii de uzura, dar nu le mai incalt, am decis sa "probez" niste Michelin PP sau Pirelli P7.

 

Asadar le donez. Sunt din Ploiesti, daca cineva este interesat, trece si le ia. Fac curatenie de Paste.

 

 

Edit: Din greseala, am deschis topic separat. Daca se poate muta la "Donatii", va multumesc.

 

 

Postul a fost mutat, dar nu se mai stie despre ce este vorba in propozitie.

 

Asadar, donez 4 anvelope Dunlop SP01 205/55/16 91V. Sunt bune pentru amatorii de drifturi.

Link to comment
Share on other sites

nu are nimeni in plus ceva placute de frana de e34? :) abia sapt viitoare imi vine setul de discuri+placute..iar pana atunci..am nevoie sa mai circul...iar pe fata dreapta imi uruie deja cand pun frana :blink:

gata..am rezolvato..am gasit de vanzare placute cu discuri :)

Link to comment
Share on other sites

am mai intrebat, dar mai demult si nu cred ca sta nimeni sa citeasca iar tot topicul asa ca mai intreb o data. are cineva cumva butonul de deschidere a portbagajului pentru un e39, butonul de pe clapeta portbagajului. un Tarzan, a bagat mana in el si a ridicat de clapa cu ajutorul butonului pana a bagat butonul inauntru, bineinteles rupand garnitura de cauciuc. eventual si niste amortizoare pentru aceeasi clapeta de portbagaj fie si contra cost. multumesc anticipat.
Link to comment
Share on other sites

Nu prea cred ca o sa gasesti asa ceva pe forum, mai bine cumperi de la AB sau Filaret.

N-ar trebui sa fie scump...

 

 

Nu stiu cat de scump ar trebui sa fie, dar m-am speriat cand niste samsari de prin bucuresti mi-au afisat preturi intre 100 si 150 ron doar pentru acel buton care e un contact ordinar, fara nici un fel de electronica. De-aia am si specificat ca sunt dispus sa-l iau si contra cost. ma gandesc ca daca un e39 a fost lovit din spate puternic, i s-a schimbat portbagajul si probabil ca cel nou a venit echipat sau ceva de genu. Eu sper sa gasesc pe undeva piesa aia la un pret corect, nu sa-mi ceara cat pe mama pentru o bucata de plastic cu o bucata de cauciuc ca in ultima instanta pot bloca portbagajul si sa-l deschid doar din cheie, si am sarit peste acel buton.

Link to comment
Share on other sites

Asa ceva costa max. 50 ron sh. Incearca la parcurile auto de dezmembrari.

 

la niste parcuri auto am intrebat si eu :blink: daca imi gasesti si mie un buton in stare coerenta tehnica, sunt dispus sa platesc 50 ron pentru el. 50 ron mi se pare si mie a fi un pret corect pentru acel buton.

Link to comment
Share on other sites

capacele alea de jante le gasesti in targ la vitan cu 100 ron setul (4 buc).

dar vad ca esti din timisoara....

 

 

 

o cheie de 318 pre facelift nu doneaza nimeni ?

ma intereseaza carcasa (cea cu, comenzi pe ea)

thx.

 

te intereseaza o cheie nu? eu am o cheie dar nu este de 318. conteaza? din cate stiu eu cheile sunt la fel. a mea este de la un 330. daca se potriveste ti-o dau

Link to comment
Share on other sites

donez filtru de aer in stare f buna....mi-am luat recent e 46 316 2000 si i-am schimbat toate filtrele....sunt din buc si as fii incantat daca as fii de folos unui membru

 

 

Tu ai monta un filtru de aer in stare buna ?,,In conditiile in care costa 40-50 ron un filtru mann !?,

Link to comment
Share on other sites

donez filtru de aer in stare f buna....mi-am luat recent e 46 316 2000 si i-am schimbat toate filtrele....sunt din buc si as fii incantat daca as fii de folos unui membru

 

 

Tu ai monta un filtru de aer in stare buna ?,,In conditiile in care costa 40-50 ron un filtru mann !?,

am spus ca masina am luat-o din germania de la un verisor.....si i-a facut revizia la 152000 si acum masina are 154000.ti se pare ca nu e un filtru bun la doar 2000 de km uzura tinand cont ca masina a rulat in Berlin???? poate cineva chiar are nevoie de el, nu neaparat definitiv......

Link to comment
Share on other sites

te intereseaza o cheie nu? eu am o cheie dar nu este de 318. conteaza? din cate stiu eu cheile sunt la fel. a mea este de la un 330. daca se potriveste ti-o dau

 

 

daca este modelul din poza ma intereseaza. carcasa sa fie buna ce este in interior nu conteaza :twoup:

 

merci mult :twoup:

Link to comment
Share on other sites

te intereseaza o cheie nu? eu am o cheie dar nu este de 318. conteaza? din cate stiu eu cheile sunt la fel. a mea este de la un 330. daca se potriveste ti-o dau

 

 

daca este modelul din poza ma intereseaza. carcasa sa fie buna ce este in interior nu conteaza :twoup:

 

merci mult :twoup:

 

 

nu este modelul din poza.

 

ieri dimineata am trimis cheia la @saplacan. deci.......nu mai este!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.