Jump to content

urmatoarea masina tot BMW ?


alex sabin

urmatoarea masina tot BMW ?  

547 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
eu am un e38 care nu m a nemultumit dar am prieteni cu e60 e65 care au numai belele cu ele. de la e38 incoace nu prea s au mai facut masini la bmw cu simt de raspundere . acum totul e pentru castig
Link to comment
Share on other sites

Ia D ca e mai bun ca I ;)

 

Ce plang americanii dupa dizeloaicele noastre...

 

In state si in canada diesel-urile au inceput sa castige din ce in ce mai multi fani; si nu este neaprat din cauza motorinei(intr-adevar in state este sub orice critica) dar mai ales datorita faptului ca au performante mai mult decat sastisfacatoare, preturile la combustibili cresc iar oamenii merg foarte mult si devine mai avantajos un diesel.

 

La un salon auto din canada acum cateva saptamani toate marcile europene au avut masini de prezentare diesel. Spune ceva asta, acum cativa ani erau rare cazurile de diesel prin nord america.

Link to comment
Share on other sites

tot BEMVEU as alege, probabil e61 (pentru a pastra formula 5 break, automata) sau e65 (probabil pentru ca in majoritatea timpului merg prin Bucuresti, nu ai unde sa te grabesti iar comfortul mi se pare cel mai de pret) sau e83 (mi se pare genial un 4x4 mic dar cu garda la sol mai mare decat o berlina. O dezamagire totusi - scaune comfort nu exista la modelul asta si este un future must have) conduc des VAG-uri (chiar de toate, unele motorizari - 3.0d sunt geniale dar per ansamblu - masina - dezamagitor) si nu ma impresioneaza cu nimic, merc-ul nu ma atrage in special (placerea de a conduce nu este aceeasi) dar ma atrage putin C-ul si E-ul nou (cel cu faruri patrate, cel dinainte am avut o ocazia sa-l plimb mai mult si m-a dezamagit) Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

urmatoare masina nu va mai fi tot BMW am avut e46 inainte, acum am un e36, pana la urma imbatranim si vrem sa ne relaxam putin.

mi-am trait pasiunea de a avea bmw , sportivitatea, si placerea dea conduce un bmw este unica, dar vreau sa fac pasul cel mare si sa trec direct de la e36 la mercedes CLS vreau sa simt eleganta, si fiabilitate la maxim. bmw-urile sunt atat de complexe tehnic. merturile la fel, dar se defecteaza mai rar.

nu spun ca bmw-urile nu sunt fiabile, dar sunt predispuse la multe boli, cel putin seria 3 din cate stiu eu,

flansa,cardan, bucse grup. fulie, etc. nu stiu ce sa zic despre merturi. doar sper sa nu ma dezamageasca. dar poate nu se stie,poate un audi a6 sau un a4

oricum daca e sa raman la bmw nu o sa schimb seria, o sa raman pe seria 3.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Pole

Sper sa inteleaga partea cu diesel si cei de la Lexus. Pe viitior m-ar tenta un GS dar sa fie diesel. La cum arata modeulul 2012... :wub:

 

asta ? este super misto intr-adevar:

 

http://www.diseno-art.com/news_content/wp-content/uploads/2011/08/2012-Lexus-GS-350-2.jpg

http://www.diseno-art.com/news_content/wp-content/uploads/2011/08/2012-Lexus-GS-350-1.jpg

http://www.diseno-art.com/news_content/wp-content/uploads/2011/08/2012-Lexus-GS-350-8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pai finisajele nu sunt peste Merc, BMW si Audi iar liniile exterioare nu au originalitate, eleganta sau sa exprime caracter ori ceva. E desenata frumusel dar e un amalgam de linii si forme fara continut, fara acel ceva specific care se regaseste din plin la cei 3 germani.

 

Interiorul e plin de chestii haioase dar la fel, un amalgam de linii si forme dar lipsind acel caracter clar definit la nemti. Traditia ca sa spun asa.

Lexus dintotdeauna a fost incert ca design si carei piete se adreseaza.

Link to comment
Share on other sites

Pff... nu as da un seria 5 pe un GS in veci! Ce naiba vad unii la Lexus nu pot sa imi dau seama?! Un design mai incert si mai "butucanos" nu am putut sa vad. Interiorul il mai salveaza. La exterior are niste linii de design aiurea rau, iar caroseria masinii exprima masivitate, in niciun caz eleganta sau sportivitate. In opinia mea e departe de 5, A6 si E aceasta masina, cel putin in ceea ce priveste aspectul interior-exterior. Singurele Lexus-uri care imi plac sunt IS-F si supercarul LFA. Edited by Tudy_2dy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.