Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Today
  2. Deci vrei sa ramanem la 2 centi!? Revenind la diesel.. acesta scoate constant (adica relativ usor) consumuri mici. In timp ce o benzinara trebuie sa fie condusa cu mult mai multa atentie pentru economie prin comparatie cu dieselul.. Bravo lor ca pot sa scoata consum mic.
  3. a ok, pai asa poti sa ai si un 1.2 tot consum de camion ai
  4. @raduron10 nuuu... 99% merg pe Comfort... are destula putere si cuplu de locomotiva sa nu fie nevoie de Sport. Daca asfaltul nu e ca n palma/perfect suspensia e f dura pe Sport. Daca ma "supara" careva, mai pun cateodata doar cutia in Sport si cam atat Modul Adaptive inca nu l am testat...
  5. doar trafic intens de Bucuresti si drumuri scurte, max 3km
  6. In Bucuresti cel mai mult pe un drum Pipera Lujerului de 1h15min am avut 16L. In rest o medie de 12L. Drum lung mers normal un 7-8L G20 320i xDrive
  7. Vineri a fost o zi foarte plina. 1000+km prin minunata Romanie. Oradea - Tg Mures - Rm Valcea ( via Sebes ) - retur Oradea. Totul a decurs minunat pana am intrat pe Valea Oltului, unde se lucreaza in vreo 3 sau 4 locuri, un semafor fix, 2 sau 3 semafoare "umane" cu paleta... cat de cat spre Rm Valcea s-a mai circulat cumva, n-am stat decat de vreo 2-3 ori la fiecare semafor, dar in sens invers, spre Sibiu, era dezastru traficul... Dupa ce am terminat treaba la Rm Valcea, am stat pe ganduri daca sa o ard pe loc la relanti 1-2 ore in cozi, sau sa fac o golanie si sa o tai pe TransAlpina... avand in vedere ca era deja aproape ora 16, am stat cateva secunde pe ganduri si am zis fuck it, ce-o fi o fi, chiar daca e Vineri, si poate e aglomerat pe TA, asta e, macar MERG nu stau, mai vad un peisaj, si mai iau o gura de aer proaspat, asa ca ii dau sa sune toaca n pistoane. Ajuns pe TA, am fost placut surprins sa constat ca a fost GOL, nu cred ca am prins 30 de masini cu totul pana spre Sebes... vremea perfecta, putin innorat, putin soare, 10-12 grade, a fost de vis... Pe DN-uri am mers si mai cu traficul si mai tare, in functie de cat de aglomerat a fost, pe autostrazi 160kmh +/-, am traversat dus-intors tot Tg Muresul, am traversat Rm Valcea, am urcat pe TransAlpina, dupa care iar autostrada Sebes Gilau si DN E60 pana la Oradea. Am alimentat la Horezu, la Rompetrol, inainte sa ajung spre TA, si am ajuns acasa cu mai mult de jumate de rezervor Sambata am ars-o local, Duminica am dat o fuga pana la Arad si inapoi si mi a mai ras motorina si pentru azi, ceva maruntis M-am tot gandit cu ce sa asociez tigaia, si sincer mi se pare o doamna cu moravuri usoare, care chiar daca stii ca va toca o cisterna de bani, parca tot o iubesti Am avut ceva emotii pe TA, ca i-am cam dat un pic mai tare ( fiind si gol... ), la modul... Merge tare, consuma putin ... multumit in continuare chiar daca mi-a mai scos peri albi...
  8. mai unde mergeai cu el? tot timpul la deal cu caravana dupa tine?
  9. la G20 320i, am avut mereu in oras consum intre 15 si 18L/100km
  10. Lasa 2 centi eu vad ca in poza e consum de 5.2 ,viteza medie de 72 km .A ca in regim de blana dieselul consuma mai putin vs benzina , da clar. Dar la mers legal pare ca diferentele nu sunt asa semnificative .
  11. ..Pai un diesel afara din oras sta la 4.5/100 si poate chiar mai putin. Nu poti sa compari.. Si cat de cat poti sa si dai in diesel si tot nu ajungi la 7/100. my two pence
  12. Fac naveta zilnic pe dn1, buc ploiesti si retur. Mers pilot cu 100, asta e consumu https://imgur.com/tjJBApk . La drum lung daca mergi relativ legal, e in jur de 7. Daca dai in ea... nu te mai uiti la consum. Pentru mine care fac naveta zilnica de aproape 200km se simte mersu asta la consum.
  13. Asta pentru ca e slaba rau. Am si eu la X5 aceeasi problema, spatele sufla bine, dar in fata sufla slab.
  14. pai si de la motorasul din volan am probleme cu intelligent safety? De acolo sunt toate acele erori?
  15. Cât costa? pe tester mi a dat o eroare pr vibratiile din volan
  16. Trebuie alt kafas în principiu, poți să iei și din dezmembrări dar trebuie virginizat.
  17. Am spalat masina si face la fel.Dar distronic ul merge si tine si banda Ce trebuie să faci ? Costa mult?
  18. acuma m-am uitat consum mediu 8.5 in can 140k km
  19. Poti sa pui fara probleme, dar sa ai grija la anvelope si uzura lor. Verifica lunar presiunea in anvelope.
  20. B48 20i cu update, oras 10-12, la drum 7-8. Uitasem, cutie manuala, 235/40/19 toate 4.
  21. Depinde mult de talpa ,stil de condus. La un moment dat cu B58 am avut 6.5 sau 7 , masina condusa de sotie legal pe DN1 noapte practic trafic zero .Asa as zice ca in teorie un B48 in conditii similare ar scoate 6 sau mai putin . Daca vrea cineva consum decent si sa mearga tare sa ia electrica/plug in, mai ales daca face multi km in oras unde pentru orice termic uzura e mai mare.
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.