Jump to content

BMW e36 323i coupe


Dan_316i

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Foarte frumoasa pisicutza, sa o stapanesti sanatos !!!

Frumos coupe , face toti banii , s-o stapanesti sanatos !

Multumesc baieti, momentan e in procesul de transformare.

 

Sper sa imi fac timp saptamana asta sa desfac BBSurile, sa pot trimite buzele la vopsit. Am schimbat oglinzile cu ceva pe placul meu, cele de M pentru mine erau ingrozitoare atat ca utilitate cat si ca aspect(aici depinde de gusturi). Am intarzaiat cu vopsitul la jantele ca mi-am cautat inca un style 29 si am gasit la colegul Nailbombmax, caruia ii multumesc ca s-a despartit de rezerva. Urmeaza sa ii fac capacele la oglinzi albastre si narile negru mat.

photo 1.JPG

Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Salut, frumoasa pisica...cu jantele potrivite o sa faca senzatie. Cat despre interior...dupa parerea mea e foarte jegos,matuit, culori moarte, trebuie facut un detailing profesional sa il mai invie putin. Posibil sa fie si de la claritatea pozelor.
  • Like 2
  • Downvote 15
Link to comment
Share on other sites

Baieti multumesc pentru sustinere, interiorul chiar este curat.

 

Acum normal, ca la orice e36 problema fetelor de usi o are si masina asta. Panza de pe ele vrei nu vrei se murdareste, doar stai cu bratul pe ea, pui mana cand inchizi/deschizi usa ...

De curatat nu merge, cel putin eu nu am vazut fata de usa care dupa ce a fost curatat sa mai si stea panza pe ea. Le las asa cum sunt si gata.

 

Posibil sa fie si de la claritatea pozelor.

Te-ai scos :console:.

 

stance-u ai de gand sa il modifici sau o lasi asa?

Masina o sa ramana asa cum este, o folosesc zilnic si nu am nevoie de batai de cap.

 

Tocmai m-am intors de la un drum de Valcea 214km in care a papat 14.9 litri :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spune-mi si mie ce stil de condus ai ..de a consumat numai 15l in 214 km?De invidiat consumul .

 

Pentru mine media la drum lung este de minim 9% chiar si 10% .Prin 2010 dupa un drum de grecia cu ceva bagaje si mers enervant de incet (aproape legal)la totalul calculat a iesit un consum de 7,5-8%,in rest cum am scris mai sus.

 

Urmeaza sa o pun pe tester ..are aproape 3 ani de cand nu a mai vazut un tester.

 

Ce ulei ai bagat in motor?

 

P.S.Super culoare ,super interior ...iar de motor nu mai vorbesc :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cu putina munca se face frumos.

Ms de sfaturi, am la Sibiu un coleg care isi cumpara tot felul de solutii, o sa fac o incercare cu ale lui si pe urma ma decid ;)

 

Felicitari inca o data pentru ea

:drinks:

 

Nu te-am mai sunat.Ai gasit locul,ai rezolvat?

Era inchis :(

 

Spune-mi si mie ce stil de condus ai ..de a consumat numai 15l in 214 km?De invidiat consumul .

 

Ce ulei ai bagat in motor?

Pe Valea Oltului nu ai cum sa scoti o medie ridicata a vitezei. Am mers normal 90-110 exterior si 60 localitati, cu destule sprinturi pt depasit coloane de tiruri, autocare sau microbuze.

Inca nu am schimbat uleiul si filtrele pentru ca nu am umblat cu ea, plus de asta vreau sa vad cum se comporta cu actualul 5w30 in RO(90% m-am decis la castrol edge 5w30).

Conducand in aceasi perioada si masini mai slabute(polo 1.4 astra 1.4 caddy sdi), in subconstient poate imi limitez si eu apasarea pedalei vazand ca trage asa bine.

Link to comment
Share on other sites

Nu te supara ptr postul de mai sus....era o simpla observatie, poate exagerata pentru unii , insa ptr mine conteaza. Si sunt aproape convins ca claritatea pozelor si-a spus cuvantul. Iar apoi presupun ca nu ai deschis acest topic doar ptr pareri pro .... mai trebuie sa accepti si parerile negative , totusi e un forum public.

 

Sunt constient ca varsta si-a pus amprenta si da , la un detailing profi crede-ma ca face minuni. Nu incerca produse cu mana ta , nu iti va iesi nici 50% din ce poate in detailing profi....

 

Una peste alta , in viitorul apropiat ca a2a masina ma gandesc la un e36.... si crede-ma ca ca al tau e un mic etalon in gandurile mele. :drinks:

Edited by andualx
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca nu m-am suparat, doar ca afirmatia a fost cam agresiva pentru o simpla critica constructiva ca intre colegi de club.

 

O sa primeasca un detailing si cu siguranta nu o sa ma ocup eu de el, prefer sa ma bag la mesterit.

 

As fi bucuros sa stiu ca masina mea e pe post de etalon pentru altii, insa perfectiunea este departe.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca nu m-am suparat, doar ca afirmatia a fost cam agresiva pentru o simpla critica constructiva ca intre colegi de club.

 

O sa primeasca un detailing si cu siguranta nu o sa ma ocup eu de el, prefer sa ma bag la mesterit.

 

As fi bucuros sa stiu ca masina mea e pe post de etalon pentru altii, insa perfectiunea este departe.

 

Ca si fete de usi ti le recomand pe cele imbracate in piele, nu sunt atat de pretentioase...in rest, spor la ce ti-ai propus cu masina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.