Jump to content

Bmw e92 335i


cristy7610

Recommended Posts

Nu am putut folosi sistemul de prindere cu cleme, deoarece pragurile pe care le am acum sunt aftermarket.Cele OEM M3 sunt mai evazate spre spate si nu se potrivesc pe masina mea, iar aceste prelungiri sunt fĂŁcute dupĂŁ original.A trebuit sĂŁ le trag putin spre interior in partea din spate si am folosit vechiul sistem de prindere pe care ĂŽl aveam facut la Sese(Buc) adicĂŁ ĂŽn praguri aveam atașate un fel de capse filetate, care erau ĂŽnfipte ĂŽn material(fixe) apoi prelungirile le-am prins cu șuruburi.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Schimbat bujiile, uleiul(Motul 5w40) filtre si un pic de detailing la motor.Are câteva sĂŁptĂŁmâni de stat la barlog, iar cand ajung acasa ma gandesc sa fac upgrade la pompa de joasa presiune (Lpfp) cu una stage 2+ ... am fĂŁcut câteva log-uri si nu prea pare ok in ture ĂŽnalte.Din ce stiu, ar putea fi si senzorul care vine situat deasupra pompei de inalte...o tin sub observație, dar deja m-am activat ptr upgrade-ul pompei.Faza e cĂŁ trebuie sa fac comanda tot din state...Tot ĂŽn state am gasit douĂŁ firme foarte renumite, Bavgroupe si Ossdesign, care se ocupa cu modificarea farurilor, adicĂŁ ĂŽnlocuirea angel eyes-ului cu unul custom, care arata extraordinar dupa parerea mea, dar si pretul e pe masura.Am luat legatura cu ei, si deja mi-au trimis câteva oferte.

 

post-51658-0-35630400-1528720950_thumb.jpgpost-51658-0-08874400-1528720992_thumb.jpgpost-51658-0-43733900-1528722448_thumb.jpgpost-51658-0-94315100-1528722502_thumb.jpg

Edited by cristy7610
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Normal ca arata, e modelul ala nou de angel eyes-uri, parca in U.S.A pe M-uri am vazut, arata extraordinar.

 

In mailul primit de la ei, am optiunea ca partea de sus sa fie folosita ca semnalizare, adicĂŁ isi schimba culoarea din alb in portocaliu, exact cum are seria noua de 7-ar si la modelele noi de audi.

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea este, in caz de vreo problema este pe led ma gandesc, nu se poate schimba vreun bec in caz ca se duce ceva, nu?

 

Ofera garantie doi ani, dar montajul kit-ului se face doar la ei, adicĂŁ sĂŁ trimit farurile acolo, sau sa cumpĂŁr farurile gata facute.

Link to comment
Share on other sites

Stii cum e...decat sa te doara capul mai bine stai linistit...este frumos insa daca nu gasesti undeva aici mai aproape eu zic ca nu are rost. Chiar daca se strica in garantie, ce faci? Iei imprumut niste faruri sau le cumperi ca sa poti merge cu masina pana le trimiti si se intorc, asta in cazul in care accepta sa le trimiti inapoi si te si rezolva.

 

Care este diferenta de pret intre faruri gata facute si ale tale sa le trimiti?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Stii cum e...decat sa te doara capul mai bine stai linistit...este frumos insa daca nu gasesti undeva aici mai aproape eu zic ca nu are rost. Chiar daca se strica in garantie, ce faci? Iei imprumut niste faruri sau le cumperi ca sa poti merge cu masina pana le trimiti si se intorc, asta in cazul in care accepta sa le trimiti inapoi si te si rezolva.

 

Care este diferenta de pret intre faruri gata facute si ale tale sa le trimiti?

 

 

Asta i-am întrebat si eu acum.Oferta lor era undeva la 900$ cu ultimul model de angel eyes + semnalizare in partea de sus cu manopera inclusă.

Astept raspunsul lor, sa vad cat costa cu faruri cu tot.

Legat de fiabilitate, stiu ca sunt cei mai renumiți din S.U.A iar daca s-ar intampla ceva, nu ar fi o problema grava ptr ca nu depind doar in mașina asta.

 

Superba culoarea (stiu ca e de mult in culoarea asta masina dar totus....:D) eu zic sa stai linistit cu farurile originale...

 

Multumesc mult.

Vor fi tot farurile originale, doar angel eyes-ul se schimba...chiar urăsc modelul actual de angel eyes, care se vede aiurea de tot...adică sunt luminate doar cele dinspre interior, cele din exterior parca nici nu sunt iluminate.

 

                     

post-51658-0-38267500-1528738181_thumb.jpg

Edited by cristy7610
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ieri am dat comanda ptr Vision Kit+iluminated eyebrows de la Bavgrouppe Design si ar trebui sĂŁ il primesc in aprox. doua saptamani, iar de montaj ma voi ocupa personal...sper sa ma descurc, daca nu, sun un prieten :)

Voi vopsi interiorul in negru mat + semnalizarea ...am vãzut câteva tutoriale si nu e ceva de speriat.

post-51658-0-45900400-1531504246_thumb.jpg

 

post-51658-0-30243900-1531504255_thumb.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Un DIY interesant, ii da un look mai modern. Ai facut destul de mult modificari atat vizual cat si tehnic, asteptam sa vedem ce iasa si cu farurile :D

 

Niciodata nu e destul 😀

I-am rugat sa puna un pret mai mic pe colet, ptr a nu plati taxe prea mari, si vad ca mi-au ascultat rugĂŁmintea.

Ca toata treaba sa iasa bine, am comandat si acel bluetooth conector(generatia a doua) ptr Carly, fiind necesara codarea semnalizarilor.Mereu am folosit cablul K-DCAN ptr conexiune, dar de la ultimile update-uri te forțeazĂŁ sĂŁ cumperi noul adaptor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Degeaba au trecut pretul mai mic pe colet, taxele vamale le-am plĂŁtit la pretul iniĂâşial...

Sa vedem cu montajul...

post-51658-0-36224400-1532791628_thumb.jpgpost-51658-0-18992300-1532791651_thumb.jpg

Or sa iasa in mare fel,felicitĂŁri ,astept cu nerĂŁbdare sĂŁ vĂŁd rezultatul,nici eu nu sunt multumit de inelele mele de la e90 lci ,le-am lasat galbene intentionat pentru cĂŁ albe nu sunt omogene ,singura solutie decentĂŁ este aceasta care a-i ales-o .

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Or sa iasa in mare fel,felicitĂŁri ,astept cu nerĂŁbdare sĂŁ vĂŁd rezultatul,nici eu nu sunt multumit de inelele mele de la e90 lci ,le-am lasat galbene intentionat pentru cĂŁ albe nu sunt omogene ,singura solutie decentĂŁ este aceasta care a-i ales-o .

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

 

M- am jucat putin cu editarea inainte, altfel nu m-as fi implicat.

Adrian HD: nu te gândi cã voi da cu spray-ul peste acele plastice...le voi duce la un vopsitor, altfel vopseaua aia se va exfolia imediat.

 

Lowlife: greseala a fost a mea, ptr ca nu m-am interesat inainte privind taxele vamale, fiind surprins de valoarea lor...mult, putin, au trebuit plĂŁtite.

Sper ca rezultatul sa fie pe masura.

post-51658-0-49084700-1532854238_thumb.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Deci.... wow !

Arata superb.. cel mai frumos E92 vazut de mine :D

 

Multumesc mult, dar mai e pânĂŁ acolo😀

M-am apucat de montaj, dar deja imi da cu virgula, ptr ca sunt multe detalii de care trebuie sa tin cont.

Singurul atelier care ar monta modelul asta de angel eyes se aflĂŁ ĂŽn UK, iar restul in state...Credeti-ma, asta e cel mai complicat montaj pe care l-am fĂŁcut vreodatĂŁ.

 

post-51658-0-58596500-1533131149_thumb.jpg

 

Edited by cristy7610
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deja cĂŁ ai reusit sa le desfaci fara sa faci paguba pentru mine ĂŽnseamnĂŁ ceva :) :) ,am un prieten aici care se ocupĂŁ de asa ceva ,dar nu cred ca iti convine cu trasport si cu timpul necesar .

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

 

Sa le desfaci e floare la ureche..de montat e ...Nu stiu daca isi bate capul cineva cu ele, din cauza asta am ales sĂŁ le montez personal ptr ca sunt multe detalii.

Datorita formei, partea argintie( cea din exterior) pe care se monteazĂŁ angel eyes-ul trebuie tĂŁiata si decupata in unghi perfect, altfel nu poti pune geamul, ptr ca e mult mai lat fata de original.. apoi trebuie sa tii cont de aliniamentul lor, treaba simpla la prima vedere, dar fff greu de pus ĂŽn aplicare.Ca sa fiu sigur cĂŁ sunt aliniate, am montat farurile pe mașina, apoi decupat cate putin, pus iar pe mașina și tot a asa.Ptr asta am folosit aplicația de pe telefon(Laser Level)ptr a verifica dacĂŁ sunt corect asezate.

Deja am facut comanda de alt suport de angel eyes( plasticul nichelat) ptr ca cel actual a fost modificat prea mult si se vad lufturile.Voi folosi valorile poziției actuale ptr modificarea noului suport.

 

Ca efectul sa fie cat mai pronunțat, am comandat si o pereche de geamuri noi OEM(headlight covers).

post-51658-0-05841300-1533202621_thumb.jpgpost-51658-0-86813700-1533202637_thumb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.