Jump to content

Sfat achizitie F10 LCI


pvsilviu

Recommended Posts

WBA4H91010BN87467

Nu plecam fara sa verific nu dau 4000 dau 27800.

Am vorbit cu el si a zis ca, daca verific, voi vedea ca a avut daune: parbriz, zgarieturi, masina cica a fost vandalizata, desi locuieste intr-o zona safe. Intrucat nu am cum sa mai plec cu avionul, nu mai sunt bilete pe 26.11, i-am spus ca plec cu masina de la companie, duminica seara sunt in Munchen. Vrea 1000 euro garantie, plm, deja sunt nervos cu avionul, i-am zis sa-mi dea toate detaliile ca se mareste pretul in fiecare zi la bilete, ..., a tot tras de timp, eu asa am simtit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu stiu ca-ti mai cer să le trimiți 1 2 300 euro sa rezerve masina ,asta la dealeri,parcuri,la privat sa i trimiți 1000 euro e cam ciudat.Dupa ce i trimiți banii se da la fund.Eu nu as trimite nimic.Si as mai cauta 2 3 masini ca back up ,ca ajungi acolo si nu stii ce nu iți place la ea.

Link to comment
Share on other sites

Nuuu, pe asta, deja l-am taiat din lista, mai discut acasa cu fii-miu, dar, nici verificare nu mai vreau sa fac

 

Pentru ca nu mi s-a parut onest, tot timpul am simtit ca ascunde cate ceva

Caut azi si in Romania, inclusiv a lui Ciprian, desi, daca nu are pachet M, slabe sanse

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunteti draguti amandoi, dar eu dau sfaturi, fiindca si eu am fost in aceeasi situatie.

X3-ul a fost luat prin Leasing Automobile, livrat cu Raport Dekra, istoric bmw si contract in care specificam ca nu se confirma niciun accident. Same here la G30, chiar daca Baneasa mi-a spus tot istoricul, eu am mai cumparat si un AutoDna :))

Baza legala castiga oricand decat vorbele, iar eu suflu si in iaurt, but that's me.

Vandalizata, nice, d'aia astepta cu vin-ul mai tarziu 😄 

Edited by Ciprian01
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Initial s-a uitat si la seria 3, pe vremea cand discutam de un buget de 20k. Am ridicat la 25k, eu i-am zis ca seria 3 e prea mic (el are 1,92 si 95kg, muschi de sala). A cautat si 4 si 5 a zis ca sunt ambele ok, nu era nimic ok, am ridicat la 30k. Mai sus de 30k ... nu as vrea. 

 

  • Facepalm 1
Link to comment
Share on other sites

A stat într-un seria 4? Ca dacă 3ul e mic, 4 e și mai înghesuit. 

Și eu zic ca e mult aproape 30mii € pe un f36, indiferent câți km are, imediat o să apară modelul următor. 

Doar părerea mea, spor la căutări și eu am cautat câteva luni pana am găsit ce am vrut/permis. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.