Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, CosminEU said:

2022 nu e LCI?

Nu are modelul nou de schimbător?

la g30 au achimbat la lci  display-ul cu unul mai mare, dar  nu au facut upgrade la consola centrala deloc ,cum au facut la x3, unde au refacut consola centrala plus gurile de aerisire in linie cu g20,g05, etc

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Viper05 said:

la g30 au achimbat la lci  display-ul cu unul mai mare, dar  nu au facut upgrade la consola centrala deloc ,cum au facut la x3, unde au refacut consola centrala plus gurile de aerisire in linie cu g20,g05, etc

Sincer, acum nu sunt chiar suparat ba chiar imi place asta. posibil ca in 2-3 ani sa imi schimb parerea, dar acum sigur imi place mai mult asa. Display-ul din centru e mult mai sus si comod... Plus butoane fizice pe consola..

Link to comment
Share on other sites

Am mai multe optiuni...

  1. Iau pneuri de iarna pe 18" pentru jantele astea si folosesc si vara aceleasi jante, si cand se termina, iau set complet de vara pe 19" si las jantele actuale pentru iarna.
  2. iau set complet de roti de iarna pe 17" si raman asa.
  3. caut alte jante SH.

Voi ce ati alege?

Link to comment
Share on other sites

Atunci ia pe 19 de vara. Contează și cum se simte mașina, cu runflat sau fără. Mie f30-ul fără runflat mi se pare o barca cu direcție foarte ușoară. Runflat-urile schimba toate astea în bine. Dar nu știu cum e la tine.. 

  • Hot!! 1
Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca iti faci Casco, asa ca nu m-as stresa prea mult in locul tau. Vine cu asistenta rutiera, jantele si anvelopele sunt asigurate cat sunt peste limita de uzura in caz de eveniment. Iti poti lua anvelope de iarna pt jantele actuale si cam aia e.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am acelas tip de jante de vara in 2 latimi, de iarna am luat un set pe 18 originale de g30 aceeasi latime toate, pe 17 erau cam pe la aceeasi bani si sunt prea mici si prea urate, daca ai frane M sport nu stiu daca intra cele pe 17.

Sau mai e varianta anvelope bune all season.

Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, branevl said:

Mare zapezi ce avem noi:)) sunt anvelope all season mai bune iarna decat multe anvelope de iarna low cost sau chiar firme bune. Gen michelin, continental, hankook....

 

Tires review..

Nu-mi explica pt ca nu sunt curios. M-am documentat demult, am mers cu asa ceva, nu multumesc!
Merg mult prin munti iarna, statiuni, ski etc si nu ma poti convinge ca niste anvelope nascute din ideea de compromis, sunt bune atunci cand ai toata familia in masina, iarna, la temperaturi cu minus, polei, munte, oras, oriunde.

  • De acord! 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.