Jump to content

Nu mai pot deschide portul de priza electrica


Romulus

Recommended Posts

Am facut-o lata. Cred ca am inchis portul cu masina inchisa si s-a inchis relativ usor, dar acum nu se mai deschide. Pare incuiat orice ii fac. Este o sansa sa il deschid fara sa distrug ceva?

Masina este G31 530e din 2022. Am aspirat covorasele din masina si ca sa bag aspiratorul am scos din priza incarcatorul si ca sa nu stric usa de la incarcaare lovind-o sau ceva, am inchis-o. Dar cheia era in birou, ca mi-e frica sa ma apropiu in garaj cu ea in mana, si ca urmare am descuiat-o si s-o inchis singura, nu am idee cum s-a intamplat. Cert este ca inchisa, deschisa, nu se mai deschide portul.

15 minute mai tarziu: Fuck, s-a deschis. Dupa 15 minute, am insistat si apasat ceva mai tare si s-a deschis. What the fuck?

Edited by Romulus
dupa 15 mins
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Romulus said:

Pai cum, ca eu tester nu am! Sa imi cumpar ceva pentru asa cazuri?

E suficient sa cumperi un cablu ENET (aprox. 100 lei).

Un laptop cu acces la WI-FI sigur ai la dispoziție.

Sigur găsești pe cineva ulterior sa intre remote sa te ajute.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rikmh said:

Este sub capota, partea soferului, dar daca tragi de el trebuie sa mergi la reprezentanta sa refaca ceva. Asa scrie la 330e in manual...

Am sa consult si eu manualul pentru 530e.

LitH9TN.jpg

6MeYgCW.jpg

Nu scrie ca trebuie, spune ca ar fi bine, ca probabil daca nu s-a deschis e ceva putred in danemarca. Dar aici pare release nu la usa ci la cablu. Nu stiu daca deschide si usa si daca este acelasi mecanism.

 

Link to comment
Share on other sites

Exact același probleme sunt și pe motoarele termice, câte postări nu am văzut cu oamenii care nu mai reușeau să deschidă capacul de la alimentare, ohooo.

@Romulus la mașina ta capacul de la benzină tot din interior se deschide? La mine se deschide din interior, altfel nu pot și când îl deschid pare ca rezervorul e ținut sub presiune ceva. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Alex3245 said:

Romulus la mașina ta capacul de la benzină tot din interior se deschide? La mine se deschide din interior, altfel nu pot și când îl deschid pare ca rezervorul e ținut sub presiune ceva. 

Dap, e fix la fel. Aparent e presurizat si ca sa nu iti fasaie in fata, au decis ca e mai bine asa, descui din interior si de afara apesi sa se deschida, intre timp se depresurizeaza usor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.