Jump to content

Culoare masina


Sovieticu

Ce culoare preferati la un BMW?  

1825 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
am o problema intrebatoare, va rog sa nu radeti de mine, deja cred ca a ras cineva, iata: un vecin de la Busteni (nebustenar) si-a luat o noua masina sh, Renault, dimineata avea o culoare albastruie, spre dupaamiaza batea in verde.... omul mi-a zis ca eu vad bine, doar ca vopseaua e speciala si isi schimba culoarea, iar in talon (pe care nici nu am cerut sa-l vad ca sa nu ma uit crucis) scrie ca este albastru cameleon (sau gri nici nu mai stiu, discutia a fost acum cateva luni, de atunci ma tot ... inconforteaza... aceasta amintire) ... a ras de mine sau exista intr-adevar o vopsea cu asemenea proprietati?
Link to comment
Share on other sites

:blink: n-a ras de tine. exista cu adevarat. chiar aproape de facultatea mea(romana-americana) e un service/vopsitorie ceva.. in parcarea caruia vad numai masini de genul asta si nu doar albastru cameleon, ci multe nuante cameleonice.Personal, nu-mi plac de nici o culoare cu toate ca la inceput a fost intr-adevar o curiozitate sa vad asa ceva..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
stiti ce sunt eu curios??? cam cat o sa fie la moda albul, cica este culoarea anului 2008, eu unul mi-am luat alb dar nu neaparat pentru ca e la moda ci pentru ca-mi place,ultimele mele masini au fost albe, acum pentru prima oara cu bmw, l-am luat alb desi imi pierdusem la un moment dat speranta de a gasi un second hand alb, dar in cele din urma am avut noroc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
stiti ce sunt eu curios??? cam cat o sa fie la moda albul, cica este culoarea anului 2008, eu unul mi-am luat alb dar nu neaparat pentru ca e la moda ci pentru ca-mi place,ultimele mele masini au fost albe, acum pentru prima oara cu bmw, l-am luat alb desi imi pierdusem la un moment dat speranta de a gasi un second hand alb, dar in cele din urma am avut noroc

 

eu nu tin cont ce e la moda.daca tie iti place alb...e ok.

si mie imi plac masinile albe,dar sa fie 5er macar...

personal,la bmw imi place negru si argintiu

Link to comment
Share on other sites

stiti ce sunt eu curios??? cam cat o sa fie la moda albul, cica este culoarea anului 2008, eu unul mi-am luat alb dar nu neaparat pentru ca e la moda ci pentru ca-mi place,ultimele mele masini au fost albe, acum pentru prima oara cu bmw, l-am luat alb desi imi pierdusem la un moment dat speranta de a gasi un second hand alb, dar in cele din urma am avut noroc

 

lui 2008? ma indoiesc, cred ca a fost doar a lui 2007. sunt curios ce o sa fie anul asta. in general 'moda' de culoare este data de masinile de reclama ale producatorilor de automobile si firmelor de tuning (cum a fost chestia cu portocaliu si negru in 2006, de exemplu). e simpatic pe alb, din pacate transmiti un mesaj cam gresit cu culoarea asta, avand in vedere etnia si nivelul de educatie a majoritatii celor care isi cumpara masini albe, mai scumpe. sergiulean, nu te simti jignit :blink:

 

ontopic: negru nu se demodeaza niciodata si merge la orice :)

Link to comment
Share on other sites

nu ma simpt delod jignit , am spus-o si mai sus albul l-am vrut pentru ca mia placut si initial am vrut sa iau 7-ar si sal duc in austria la o reprezentanta bmw ca sal vopsesc alb dar am ramas pana la urma la 5-ar , si ca planuri de viitor in urmatorii 2 ani vreau si un S 320 alb bineinteles
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
se poarta alb dar nu la orice masina ii sta bine asa. mie unul imi place alb si s a nimerit ca si majoritatea masinilor ce le am avut sa fie albe. dar si altele sunt ok. intorc privirea indiferent de culoare daca masina e frumoasa ca model in primul rand

Alb'ul si negrul sunt destul de greu de intretinut. Eu am votat gri. Prefer gri metalizat. Straluceste foarte frumos la soare iar cand e proaspat spalata arata ca noua, orice masina ar fi ea.

Link to comment
Share on other sites

se poarta alb dar nu la orice masina ii sta bine asa. mie unul imi place alb si s a nimerit ca si majoritatea masinilor ce le am avut sa fie albe. dar si altele sunt ok. intorc privirea indiferent de culoare daca masina e frumoasa ca model in primul rand

Alb'ul si negrul sunt destul de greu de intretinut. Eu am votat gri. Prefer gri metalizat. Straluceste foarte frumos la soare iar cand e proaspat spalata arata ca noua, orice masina ar fi ea.

Cu toate ca e f greu de intretinut,prefer NEGRU.....De asta am si masina tot asa :blink:

Link to comment
Share on other sites

se poarta alb dar nu la orice masina ii sta bine asa. mie unul imi place alb si s a nimerit ca si majoritatea masinilor ce le am avut sa fie albe. dar si altele sunt ok. intorc privirea indiferent de culoare daca masina e frumoasa ca model in primul rand

Alb'ul si negrul sunt destul de greu de intretinut. Eu am votat gri. Prefer gri metalizat. Straluceste foarte frumos la soare iar cand e proaspat spalata arata ca noua, orice masina ar fi ea.

Cu toate ca e f greu de intretinut,prefer NEGRU.....De asta am si masina tot asa :blink:

Si nu e frustrant ca se murdareste foarte repede? Mergi des cu ea la spalat sau ai posibilitatea sa o faci curata mai des si pe bani mai putini?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.