All Activity
- Past hour
-
Intelligent Safety restrictionat
Alexandrug11 replied to Alexandrug11's topic in Probleme tehnice si rezolvari Seria 7
pai si de la motorasul din volan am probleme cu intelligent safety? De acolo sunt toate acele erori? - Today
-
Intelligent Safety restrictionat
redog4dy replied to Alexandrug11's topic in Probleme tehnice si rezolvari Seria 7
Atunci e motorașul din volan. ~600 lei. -
Intelligent Safety restrictionat
Alexandrug11 replied to Alexandrug11's topic in Probleme tehnice si rezolvari Seria 7
Cât costa? pe tester mi a dat o eroare pr vibratiile din volan -
redog4dy started following Intelligent Safety restrictionat
-
Intelligent Safety restrictionat
redog4dy replied to Alexandrug11's topic in Probleme tehnice si rezolvari Seria 7
Trebuie alt kafas în principiu, poți să iei și din dezmembrări dar trebuie virginizat. -
Alexandrug11 started following Intelligent Safety restrictionat
-
Intelligent Safety restrictionat
Alexandrug11 replied to Alexandrug11's topic in Probleme tehnice si rezolvari Seria 7
Am spalat masina si face la fel.Dar distronic ul merge si tine si banda Ce trebuie să faci ? Costa mult? -
Tim777 joined the community
-
acuma m-am uitat consum mediu 8.5 in can 140k km
-
Poti sa pui fara probleme, dar sa ai grija la anvelope si uzura lor. Verifica lunar presiunea in anvelope.
-
B48 20i cu update, oras 10-12, la drum 7-8. Uitasem, cutie manuala, 235/40/19 toate 4.
-
Depinde mult de talpa ,stil de condus. La un moment dat cu B58 am avut 6.5 sau 7 , masina condusa de sotie legal pe DN1 noapte practic trafic zero .Asa as zice ca in teorie un B48 in conditii similare ar scoate 6 sau mai putin . Daca vrea cineva consum decent si sa mearga tare sa ia electrica/plug in, mai ales daca face multi km in oras unde pentru orice termic uzura e mai mare.
-
am spus ca e posibil nu am spus ca e norma. bineinteles mers la consum al meu pe autostrada mers normal, adica accelerari calumea cand e liber etc, ia breo 6.5, la un mers putin mai atent coboara la 6,
-
Risti started following Intelligent Safety restrictionat and B48 320i F30 consum oras
-
consum 320i F30 in oras nu foarte aglomerat, 9,5-10% in Bucuresti o sa urce sigur spre 14% la 1200 km/luna cam asta e diff la bani: 10% - 1020 RON 14% - 1428 RON
-
Intelligent Safety restrictionat
zeronoo replied to Alexandrug11's topic in Probleme tehnice si rezolvari Seria 7
daca nu e murdar parbrizul in zona camerelor...s-a dus kafas-ul...schimb destul de multe... -
Nu știu cum scot unii consum de 5 cu B48 , probabil merg mai mult cu o cărămidă sub pedală. B48 cu soft, ia 11-12 în oraș (Iași) și undeva la 9 in afară, mult peste ce visează unii cu 5%. Si 9% la un mers normal și cu depășiri și cu mers regulamentar în localități, etc. Nu imi imaginez cum ar putea să scoată consumuri atât de mici , probabil in Eco , cu cruise control și mers constant la aceeași viteză sute de km. Încă nu s-a inventat ceva fun care să consume 4, dar să fie și fun cu acest consum.
-
allmodels ULEIURI - totul despre uleiuri: teste, recomandari, etc.
wolf20 replied to alex230ro's topic in Ingrijire si intretinere
https://www.bmwblog.com/2020/09/02/how-bmw-twin-power-works/ twin turbo technology employs two turbochargers that are placed one next to the other (“twin”) biturbo employs 2 turbochargers as well, yet they are located one on each side of the cylinder bank (typical for V8 engines) BMW TwinPower Turbo is relying on a single turbocharger with two scrolls BMW TwinTurbo Power (yes, this one exists too) relies on two turbochargers TwinPower Turbo is not the same as TwinTurbo Power, so don’t mix them up -
Intelligent Safety restrictionat
Risti replied to Alexandrug11's topic in Probleme tehnice si rezolvari Seria 7
sunt murdare radarele/camerele? - Yesterday
-
Alexandrug11 joined the community
-
Otu24 joined the community
-
xJohn started following B48 320i F30 consum oras
-
330i stage 1 RWD in bucuresti in functie de trafic scot intre 10 si 25. 25 am vazut cel mai mult, in trafic bara la bara in nord ( facut 2 ore de la victoriei pana la baneasa cu ac blana). Daca prinzi zone unde se merge mai ok in jur de 15. Depinde si cat de mult stai si cat mergi, cat de cald e afara. Ac ul rupe la consum in oras. Pe partea cealalta sunt multumit ca in afara consuma cat un 2.0d cu jumate din cai, deci acolo nu am ce comenta.
-
Mulțumesc. Sincer, mereu am vrut M-ul pur sânge daca tot luam V8, am zis ca nu mă bag la M wannabe. Dar de, viața se mai și schimba, apar alte oportunități mereu. Așa ca l-am luat pe asta ca mașina de familie urmând sa îmi iau și M pur sânge undeva in viitor. Probabil ca un 6 in linie, nu V8 iar, un SUV in familie va fi suficient. Asta daca nu cumva cine știe la ce mă mai sucesc iar deși nu cred. Mulțumesc pentru aprecierea la adresa povestirilor mele. Mai am de scris dar spre rușinea mea pana in Iulie când revin in State nu voi mai continua povestirile. Și mai tot e de povestit fie vorba intre noi.
-
Cred ca e mai simplu asa. Trebuie doar sa stii ce motoare vin echipate cu bi-turbo: Major BMW engines fitted with bi-turbo technology include: 1. Straight-Six Petrol Engines [1] N54: BMW's highly celebrated, first mass-produced twin-turbo petrol engine (parallel setup). Found in the E9X 335i, E82 135i, and E60 535i. S55: The high-performance engine for the M cars. Used in the F80 M3, F82 M4, and F87 M2 Competition. S58: The modern successor to the S55, featuring twin mono-scroll turbos. Found in the G80 M3, G82 M4, G87 M2, and X3 M / X4 M. [1, 2, 3, 4, 5] 2. V8 Petrol Engines [1] N63: BMW's first twin-turbo V8. Used widely across 5, 6, 7, and 8 Series, as well as the X5, X6, and X7 50i/M50i models. S63: The M-division version of the N63 (cross-bank exhaust manifolds). Powered the F10 M5, F90 M5, F12 M6, X5 M, and X6 M. S68: BMW's newest M-Performance/M twin-turbo V8. Used in the newest generation of M cars (G90 M5, G09 XM, and high-spec X5 M/X6 M). Motorul tau e acolo? BMW zice ca e normal sa consum ulei dupa ceva mii de km..
-
Btbmw joined the community
-
Cumpăr 1 bucată jantă BMW Style 66, 8Jx17 ET26, pentru E39. Nu set complet, doar o singură jantă.
-
Sunet Metalic Roata Stanga G20
Aris03 replied to Aris03's topic in Probleme tehnice si rezolvari Seria 3
Nu -
Sunet Metalic Roata Stanga G20
Viper05 replied to Aris03's topic in Probleme tehnice si rezolvari Seria 3
scrie in title my bad. nu ai ceva plastic desprins in apripa?
-
Topics
