Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. Ciupanezu

    Jante e39

    http://img368.imageshack.us/img368/9976/062scaled6000060533623tq6.jpg Nu cred. NU ar avea nici o logicĂŁ.
  2. Iti garantez ca la fel de bine iti va merge masina si daca alimentezi cu benzina de la ARAL, in Germania. Probabil ca atunci vei sustine ca Petrom distribuie si in benzinariile ARAL, nu? Benzina din Germania este mai bunã decât cea din Þarã, este evident.
  3. Nu ĂŽnĂželeg de ce mulĂži spun cĂŁ este mare impozitul la 3000 cmc. 900 Ron pe an chiar nu este o sumĂŁ mare.
  4. Ciupanezu

    525da

    La Filaret cred cĂŁ ar costa un pic mai mult.
  5. Este bine sã-Þi iei toate mãsurile de siguranÞã.
  6. Nu cred cĂŁ sunt de M pedalele, sunt pedale sport. Sunt frumoase! :)
  7. Sau poate aveÞi amândoi chederele uzate.
  8. Uite manualul utilizatorului, poate ai nevoie: http://www.2shared.com/uploadComplete.jsp?...l37RbsOEMlM8ea0 Manual de reparaţii nu vei găsi decât contra cost sau pe ebay.
  9. Manual pentru seria 5 E39 (toate motorizĂŁrile de facelift): http://www.2shared.com/file/4130649/4a66b3...nual_20Eng.html
  10. Manual pentru seria 5 E39 (toate motorizările de facelift): http://www.2shared.com/file/4130649/4a66b3...nual_20Eng.html
  11. Ciupanezu

    525da

    Vreo 7 milioane costĂŁ o revizie la un service oarecare.
  12. Tocmai aia e problema.
  13. Este valabil Âşi pentru E39? ÂŞi cum aflĂŁm dacĂŁ a existat un recall Âşi primii proprietari nu l-au fĂŁcut? ExistĂŁ o listĂŁ de recall-uri pentru Europa?
  14. Ăn orice caz, nu se mai fac recall-uri pentru E46.
  15. Sunt multe variabile: maÂşinĂŁ, Âşofer, viteza cu care se deplaseazĂŁ maÂşina, etc.
  16. Am spus cĂŁ nu are legĂŁturĂŁ trecerea de la jante mai mici la jante mai mari sau invers cu schimbarea bieletelor de direcĂžie, basculele, capetele de barĂŁ, etc.
  17. Laud Petrom-ul pentru cĂŁ am observat cĂŁ maÂşina mea merge la fel de bine ca atunci când alimentez de OMV cu Carrera 100. La ĂŽnceput nu alimentam de la Petrom pentru cĂŁ aveam impresia greÂşitĂŁ cĂŁ OMV-ul are carburanĂži mai de calitate. Ăn orice caz, nu am ĂŽncredere ĂŽn toate benzinĂŁriile Petrom. Am bĂŁgat de la Petrom-ul de la intersecĂžia Ghencea cu AntiaerianĂŁ Âşi mi-a oscilat relanti-ul Âşi maÂşina nu trĂŁgea. Eu am ĂŽncredere doar ĂŽn Petrom-ul de la Favorit de unde alimentez ĂŽn general Âşi ĂŽn OMV-ul de pe AntiaerianĂŁ de unde am mai alimentat Âşi n-am avut niciodatĂŁ probleme. Suntem totuÂşi ĂŽn România, calitatea carburanĂžilor variazĂŁ nu doar de la o companie la alta ci Âşi de la o benzinĂŁrie la alta. Cu toate acestea, nu existĂŁ alternative mai bune decât 99+ / Carrera 100.
  18. N-ar arĂŁta prea bine. Stopurile aratĂŁ cam nasol, nu se potrivesc cu maÂşina. Seria 7 este o maÂşinĂŁ elegantĂŁ, elementele aftermarket de tuning ies din discuĂžie.
  19. Poate fi pus Însã nu ºtiu cum Îl vei controla dacã nu ai ºi headunit cu DSP. La unul dintre magazinele de piese din stânga intrãrii În târg. PoÞi sã comanzi ºi de la grozadan la acelaºi preÞ.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.