Jump to content

Review BMW 530e G30 2023


Romulus

Recommended Posts

@Onnix, este irelevant cat da producatorul. Sunt masini care nu pot atinge in masuratori cifrele producatorului si masini care scot mai bine decat aceste cifre.

Oricum 0-100 este irelevant. De regula, 2-3 zecimi pana la 100 par insignifiante insa trebuiesc pt ele 30-50cp extra (presupunand greutati aprox similare ale masinilor) insa asta in zona de performanta pana la 100 cuprinsa intre 4 si 5 secunde. Pana la 200 cele 2-3 zecimi se transforma in 2-3 secunde si acolo se vede clar superioritatea sau inferioritatea

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

In centrul tarii undeva ca eu pana la Bucuresti nu merg pt o bere 🤣🤣🤣

Aduceti ce puteti  alcool, cai, ... sabii... si buna dispozitie of cors 🤣🤣🤣 Rolexurile va rog sa le lasati acasa... suntem o adunatura de oameni (ne)seriosi pe forum!!!

  • De acord! 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, edit said:

@Onnix, este irelevant cat da producatorul. Sunt masini care nu pot atinge in masuratori cifrele producatorului si masini care scot mai bine decat aceste cifre.

Oricum 0-100 este irelevant. De regula, 2-3 zecimi pana la 100 par insignifiante insa trebuiesc pt ele 30-50cp extra (presupunand greutati aprox similare ale masinilor) insa asta in zona de performanta pana la 100 cuprinsa intre 4 si 5 secunde. Pana la 200 cele 2-3 zecimi se transforma in 2-3 secunde si acolo se vede clar superioritatea sau inferioritatea

E distanta maaaarreeeeee de la 4.3 la 4.7 0-100.

19 minutes ago, Ciprian01 said:

Era doar o discutie, dar cineva a luat-o personal 😄 

Haidi ba sa ne strangem si noi la o bere ceva, in tara eventual ca ar fi misto tare.

3,4 secunde 0-100 are M5 Competition, niciodata 545e. Nu cred ca am gresit cu nimic ca am atras atentia asupra acestui fapt. Am simtit nevoia sa raspund pt ca tu te-ai flexat (mai in gluma, mai in serios) ca ne faci pe toti de aici, ai scris 840d… nu cred ca mai are cineva pe aici M840d in afara de mine, asa ca mie imi era adresat. 

Cu mare drag, ma bag la o bere, rom de prajituri, orice for the greater good 🙂

Edited by Onnix
Link to comment
Share on other sites

Da, scuze, am scris gresit 4,7 e oficial 545e si 4.8 840d. Totusi, e mare diferenta de la 4.7 la 4.3, asta am vrut sa scriu. E soare puternic, scriu pe telefon si am gresit.

 

Hai sa vdm cum facem cu berea aia mai bine. Sunt de acord cu Sibiu, Brasov, ca sa putem veni mai multi. 

Edited by Onnix
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ciprian01 said:

Vezi? Ne imprietenim, asa a fost si @edit prima oara :)))

Tre sa ne strangem toti, si pe @Alex3245 il iau eu 😄 

Vad! :)))

”Vezi?” asta, imi aduce aminte de un unchi care zicea:

El: Vrei sa-ti dau un sfat?

Eu: Zi-mi!

El: De ce bausi?

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ciprian01 said:

Ah, ok. E un 330e langa mine, si credeam ca tu esti 😄

Eu sunt ala care ocup un loc de parcare la incarcat fiindca e locul mare, nu ca as avea nevoie neaparat, un cocalar.

Pe mine mă seacă cei care fac așa 😂, uneori îi reclam.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.