Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. http://img220.imageshack.us/img220/145/e60dk0.jpg
  2. AratĂŁ grav. Foarte elegantĂŁ Âşi ĂŽngrijitĂŁ.
  3. Cu siguranÞã, nu. Acela este CHECK BRAKE LIGHTS.
  4. Nu eºti mulÞumit de consumul 520d-ului? Cât ÎÞi consumã?
  5. Ce ulei foloseÂşti? Sunt mai multe cauze.. Poate ai catalizatorul ĂŽnfundat, poate e debitmetrul uzat sau sonda lambda...
  6. Nu este un lucru rĂŁu sĂŁ ieÂşi din turmĂŁ.
  7. Cred cĂŁ ar fi bine sĂŁ mergi la alt service unde cei care-l folosesc Âştiu sĂŁ-l Âşi interpreteze. DacĂŁ testerul folosit este Carsoft, este posibil ca aceste erori sĂŁ nu aibĂŁ legĂŁturi cu realitatea.
  8. MĂŁ bucur cĂŁ te-am putut ajuta. :)
  9. DacĂŁ problema a apĂŁrut imediat dupĂŁ montarea foliei, nu trebuie sĂŁ fii de la NASA ca sĂŁ-Ăži dai seama cĂŁ nu trebuie sĂŁ schimbi antena.
  10. E foarte mare preĂžul pe care Ăži l-a cerut, ar trebui sĂŁ mergi la alt service.
  11. Adicã este mai bine sã mergi la tester ºi sã Încerci sã aflii sursa problemei decât sã ignori o eroare apãrutã.
  12. Ciupanezu

    My Kat

    E concidenÞã cu numerele? Adunate dau 100. :)
  13. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;hl=chiptuning http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;hl=chiptuning http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;hl=chiptuning
  14. Da, ai nevoie de 6.5 litri. PoĂži pune BMW 5W-30 Longlife-04 sau Castrol Edge 0W-30.
  15. @Bobo1987: PoĂži sĂŁ fii un om responsabil chiar dacĂŁ ai o maÂşinĂŁ puternicĂŁ.
  16. Manopera de la reprezentanÞele BMW din România costã la fel ca În Germania.
  17. Nu stai ĂŽn BucureÂşti.
  18. ParcĂŁ Brandex are senzorul stricat Âşi are aceleaÂşi simptome.
  19. Cred cĂŁ ar arĂŁta bine cu oglinzile de M.
  20. Chiar te vei acomoda cu problemele tehnice, acestea apar constant la o maÂşinĂŁ sh de peste 10 ani.
  21. Atunci ai putea sã le schimbi ca sã scapi de o grijã. Atunci când montezi discuri noi este obligatoriu sã montezi ºi plãcuÞe noi. Eu folosesc discuri marca ATE, sunt foarte ok. Dacã poÞi cumpãra discuri originale BMW, ar fi cam cea mai bunã alegere Însã ºi cele ATE sunt de calitate.
  22. S-ar putea să nu fie nevoie să schimbi plăcuţele şi pe faţă şi pe spate, verifică dacă sunt uzate toate sau doar pe o parte. Dacă discurile nu sunt ovalizate şi nici nu s-a format acea buză pe marginile discului, poţi să nu le schimbi. Lichidul de frână trebuie schimbat la fiecare doi ani. Dacă abia ai cumpărat maşina, cel mai bine ar fi să-l schimbi dar neaparat la un service unde au pompă de aerisire pentru frâne. P.S: Mesajul este CHECK BRAKE LININGS.
  23. >>>>>>> UP <<<<<<<< PreĂžurile sunt negociabile.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.