Jump to content

Viper05

Contributors
  • Posts

    4428
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    71

Everything posted by Viper05

  1. eu zic ca e probabil să fie o problema la cutia de transfer. daca mai face si dupa noul set si ai cu ce ( jante plus anvelope) ai putea sa mai faci un test in care schimbi doar spatele
  2. de cine e facut uleiul? eu am achimbat uleiul doar la reprezentanta si se pune ce am atasat mai sus. nici macar nu am vazut sa vanda 0w20 dar e posibil sa ma insel
  3. nu inteleg cum iti baga ție fabricantul sub nas culorile astea? mai exact cum?
  4. mi se pare ciudata alegerea de ulei. eu in aceiasi masina folosesc asta https://imgur.com/a/kughBHd felicitari pentru achizitie. trapa e foarte misto, as alege-o daca as mai cumpara odata masina, dar vei fi dezamagit de hi-fi
  5. orice vulcanizare ar trebui sa poata face operatia ….daca unealta principala nu e ranga
  6. wow, incredibil , esti sigur ca nu e typo so ai vrut sa pui 315 cp?
  7. e acelasi motor, nu e nici mai bun nici mai rau. costurile sunt la fel
  8. consumul este foarte mare, pe autostrada la viteleze alea consumul ar fii in jur de 5 asta ca sa nu spun 4.x ( atat consuma a mea, dar manuala) din filmulet vad ca faci undeva la 0-70 in 7 secunde? mi se pare mult
  9. si daca masina a avut service-ul facut la reprezentanta inseamna ca e masina lor? en fin vad ca nu ajungem niciunde.
  10. scria bmw austria leasing pentru ca leasingul s-a facut prin ei. dar asta nu inseamna ca masina a fost a lor sau intretinuta de ei. bmw austria leasing trebuie sa accepte oferta pentru ca ei detin la sfârșitul leasingului valoarea reziduala. ca masina sa fie vanduta de reprezentata reprezentata trebuie sa plateasca aceasta valoare.
  11. alphabet e o firma mare in west care se ocupa cu parcul auto pentru corporatii. cand le vine vremea toate sunt vandute la licitație, reprezentanta nu are nici o traba cu alphabet
  12. vrei sa spui ca masina consuma mai putin la drumuri scurte decat pe autostrada? rly?
  13. wow, poti sa dai mai multe detalii despre masina? nu neaparat prentru vanzare ci mai mult pentru deliciul nostru
  14. este foarte adevarat , dupa 6/2020 sau 7/2020 ecu este locked si doar o firma din Finlanda il poate decoda. pretul in jur de 1000k e irrelevant, e vorba de ECU care nu se poate sparge dupa 06/2020( inafara de firma din Finlanda) chiar si din USA tot acolo la si se trimit ECU. eu sunt ferm convins ca e Bosch sub acoperiere, e imposibil ca in 5 ani imediat sa nu mai fie nimeni altcineva, mai ales ca rasplata e enorma
  15. in uk e echivalentul a ~$390 si asta pentru motor de 2.0. deci da mi-e ciuda
  16. stai putin $136 un schimb de ulei la reprezentanta???? what?
  17. nu are absolut nici o legatura latimea jantei cu balonul anvelopei e ca si cand intrebi daca pe o janta de 8j e mai ok sa pui pirelli sau goodyear
  18. dar de ce ai spart geamul? incuietoarea mecanica nu a mai functionat?
  19. au o steluta pe ele asta zice bmw The benefits of Original BMW Tyres. Whether you are driving on smooth asphalt roads, gravel, snow or ice: original BMW tyres with star mark ensure a safe grip and maximum performance.
  20. 99% din masinile de afara vor avea intervalele de service la 30k km… pentru ca asta spune Bmw.
  21. de cand e goodyear in aceiasi categorie cu kumho si hankook?
  22. Viper05

    Alegere X3 G01

    ce inseamna service autorizat BMW dar nu representanta? nu cred ca este mare diferenta intre Ford si Bmw, vorbim de reprezantanta nu de nea george cu garajul sub bloc. in rest asa vorbesti de Bmw zici ca ar fi un pagani zonda .. editia limitata bineinteles
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.