Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

17 minutes ago, TKD29 said:

Sunt peste 100 m de la indicatorul cu interzis..era din al canton..dar asta nu il scuza ca e imbecil si nu stie sa citeasca un indicator.

Aia ca aia, dar nu i s-a parut nici o clipa ca bicicleta lui este prea lata pentru banda aia de "masini"?

Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa aibă grija de sufletul ei. Nu știu cum as putea face fata la asa o tragedie. Doamne ferește. 

Și când te uiți la ditamai mașina.. 

Edited by Lospaa
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Romulus said:

Two killed, seven injured in Wilbarger County wreck (timesrecordnews.com)

Nu e de la noi, dar sunt prietenii unui amic de-al meu cei implicati din GMC Yukon, carora le-a murit fetita de 9 ani. Se moare usor si in asa masini.

402858-2022-gmc-yukon.jpg?1024x640

Am citit articolul cu atentie si am inteles dinamica accidentului. Nasoala situatie.

Tipul cu Yukon daca abia terminase o depasire, avea clar pe la 100kmh, cel cu Honda Odyssey daca nu reusise sa faca curba, avea si el clar spre 100kmh. Oricum, viteze insumate ale ambelor masini de peste 150kmh sigur. La lovituri cap in cap sansele sunt minime sa nu existe morti oricat de solide sunt masinile.

Eu am un stres mare pe drumurile noastre din zonele de deal, sa nu vina din sens opus vreun sofer de camion care sta pe telefon sau care a estimat gresit o curba si sa se urce pe mine sau sa se rastoarne lateral pe mine in incercarea lui de a face curba

Edited by edit
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, edit said:

Tipul cu Yukon daca abia terminase o depasire, avea clar pe la 100kmh, cel cu Honda Odyssey daca nu reusise sa faca curba, avea si el clar spre 100kmh.

E stilul de autostrada americana acolo, cu "o curba" care nu e facuta pentru masini. Prietenul meu stie bine zona, sunt lumini de avertizare si semne de "slow down". Ploua torential, probabil Honda aia a acvaplanat. Crea masinile aveau bine peste 100 ca si la ei se circula ca bezmeticii in unele zone. Cand l-am dus prin europa cu 90 mile/h a spus ca ei merg cu mai mult in TX. Plus sarmele alea dintre sensuri, pentru mine sunt doar taietoare de capatani, ma indoiesc sa faca fata la monștrii de 3-4 tone.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sskkaa said:

Faptul ca masina e mare, nu inseamna ca e si foarte safe. Din pacate...

Foarte multi au impresia asta, dar parerea mea este ca GMC Yukon este o masina foarte prost facuta din toate punctele de vedere, mai ales al sigurantei rutiere.

Link to comment
Share on other sites

Explicati mi si mie de unde putea veni cu asa viteza, ca nu mi dau seama... 

Cunosc Brasovul, ca am copilarit acolo, dar nu imi dau seama exact din ce directie venea...

EDIT - acuma ca ma uit mai atent, mi se pare mie sau venea dinspre Cimitirul Reformat / Strada Iuliu Maniu?

image.thumb.png.7143d9f1b28e2ce9b6ab3d8180a37be7.png

Edited by sskkaa
Link to comment
Share on other sites

Este un semafor acum pe Iuliu Maniu chiar inainte de Cimitirul reformat, in drept cu Croitoria de cafea. De acolo si pana la sediul Sif Transilvania este linie aproape dreapta  apoi e o curba la dreapta cam pe unde a pierdut ala controlul si apare in imagini. Bine ca nu a fost nimeni pe trotuar la ora aia.

 

sskkaa - asa este, de acolo venea.

Edited by Cosminbad
Link to comment
Share on other sites

Nu m-ar mira sa o vedem la vanzare dupa ceva reparatii.... 

PS: Cred ca si masina de „asistenta” care a oprit era BMW - parca se vede emblema pe capota. Tot un seria 3 pare... Si pare ca avea ceva viteza, poate se intreceau. Poate ma insel, sa nu arunc cu noroi in bunii samariteni totusi.

Edited by Cosminbad
Link to comment
Share on other sites

Viteza mare, posibil o singura mana pe volan, indecizia de a continua spre Iuliu Maniu sau Nicolae Iorga, poate mai urmarea ceva si pe tiktok......

Niste mucosi ce au descoperit volanul si circulatul cu viteza in oras, e deja sport national, eu nu inteleg un lucru, in fiecare zi vezi incalcari grave ale circulatiei, nu vad politie nicaieri sa ii sanctioneze pe kamikaze.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.