Jump to content

Viper05

Contributors
  • Posts

    4428
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    71

Everything posted by Viper05

  1. ai vazut ce necesita sa instalezi un sistem HK ? se desface aproape tot interiorul, inclusiv bord din ce vad, mie unul mi se pare mult prea invazivă operația.
  2. @paul_e88 nu stiu ce sa zic, nu am auzit sistemul standard sa pot face o comparatie, dar am aut HK si pot spune ca e complet o alta liga fata de hi-fi. vrei sa spui ca diferenta intre standard si hi-fi e la fel de mare?
  3. eu am sistem hi-fi, e foarte slab , sa nu dai banii pe asa ceva, in nici un caz nu e “upgrade”
  4. Viper05

    Imprumut roti

    dupa care vrei sa pui inapoi alea nasoale care nu ar trece itp si sa te plimbi nestingherit pe strazi?
  5. cum sa fie ilegal coasting omule? in legatura cu f10 am zis ca poate ma insel a fost demult nu cred ca te contrazice nimeni
  6. sigur ca da, te opreste politia “cand coborai dealul parea ca masina e in N, hai o amenda” ultimul bmw adevarat
  7. eu ma refeream la iconița din bord. asa imi aduc aminte ca exista si la f10, am cautat pe net , nu gasesc asa ceva la modelele manuale, deci probabil imi aduc aminte eu prost
  8. nu vreau să vorbesc prostii pentru ca nu-mi aduc bine aminte, dar si f10-le meu manual din 2012 facea coasting
  9. daca ai seria 5 acuma ,sfatul meu e sa nu schimbi cu seria3. si eu am trecut de la f10 la g21. e mult mult mai înghesuit seria 3, sfatul meu e sa mergi pe seria 5 , e total alta viata. intre 530i si 520i consumul e absolut neglijabil , daca diferenta de bani nu e enorma as merge pe 530i
  10. Jantele de e90 pe 18 nu vin standard “staggered” 225 le fata si 255 spate?
  11. am tot timpul am start stop activat, e foarte adevarat in trafic e relativ enervant, dar in trafic bara la bara dupa ce face schema de vreo 4/5 ori motorul ramane pornit. nu stiu pe ce se bazează
  12. de curiozitate cate ar fi diferenta la un schimb intre original si ce vrei sa pui?
  13. 99% sunt scurgerile de la haion, undeve ceva e blocat si nu se mai dreneaza. as incepe de acolo
  14. se poate asa ceva? din ce am citit pe forum motorul ar fi trebuit sa faca implozie la 100k km acuma nu stiu
  15. eu zic ca e invers, stie exact ce si cum, pozele sunt facute sa nu vezi cat de obosit e cazanu’. probabil km reali just bine peste 500k
  16. gata se poate face si in europa acuma , cel putin baieti cu tuningul din uk pot face unlock la vreo 200, sunt sigur ca si in romania exista
  17. ba da este absolut normal sa fie suprataxat. in lege e scris clar ca nu e voie sa faci concurenta neloiala. cand chinezu vine la pret mic, vinde la pret mic pentru ca diferenta e platita de statul chinez si asta nu e corect. asa se subminează economia nationala
  18. normal ca se poate face, dar pentru ca e ilegal, BMW nu poate face asta pentru tine
  19. jante aftermaket, poze cu interiorul lipsesc, sunt curios la cati km a intrat in tara
  20. km sincer nu mi se par exagerati, cam toate masinile din ro aduse din germania au aceiasi km doar ca dati inapoi, si bineinteles schimbul de ulei facut la 5k km.
  21. eu credeam ca topicul e la “masina mea”. pentru proiectul ala iti trebuie un 320i
  22. nu stiu ce fel de g ai, dar eu am un g21 si nu am asa ceva , nici nu am auzit
  23. oh no, nu sunt bun organizator , mai ales la întâlniri, spre rusinea mea nu am participat la nici una, deci habar nu am care sunt cerințele
  24. @RedCap normal normal sunt de acord. Dupa aia m-am prins de ce au venit asa repede întăririle gata, cand se mai face vin
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.