Jump to content

Recommended Posts

Lol păi dacă așa conduce comunitatea…. Ori sunt ei puturoși ori eu nebun în trafic. Nu scot sub 10 în oraș nici să merg ca melcul. În afară ați văzut am scos deal+ vale combinat un 7.8… dar așa m-a luat dureri de cap cat de mosnegeste am mers. Cu fosta Octavia 1.5 TSI aveam 7 în afară și 11 în oraș condus mai dinamic, tot așa nu ma uitam la consum. Nu mă aștept aici să am nici măcar similar. Dar totuși cred ca e vrăjeala cu comunitatea. Imposibil. 
înțeleg stilul de condus la fiecare dat totuși tragi 2 tone după tine. Oricât de ușor apăs pedala la plecarea de pe loc zice 60% la instant. Și dacă dau talpa e la 99% 😂

Un drum liniștit de azi dimineață ceva trafic, mers normal. 
Dar simt ca am făcut hijack la thread. Poate ar trebui ceva separat daca nu e deja 🙂  
image.thumb.png.2b4a0848f80ff111a1babdc0ef379aea.png

Ce mai e de menționat ca Iași are multe dealuri. Urc și cobor toată ziua 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sskkaa said:

Daca va raportati la consumuri de 3-5km n-au nicio valoare. Motorul nici nu apuca sa functioneze in parametrii optimi in oras pe distante de genul. Faceti si voi o medie pe macar 50-100km.

 Corect, eu vorbeam de media de 8.9 la X3 30i care mi se pare de atins dacă mergi cel puțin 60-70% din km în afara orașului, ceea ce e greu de crezut la nivelul întregii tari. Sau poate e corect și nu vad eu cum, dar eu în regim exclusiv de trafic urban chiar și super lejer nu scot sub 13, pe Eco Pro.

Link to comment
Share on other sites

Mamaaaaa, n am intrat de vreo 2 ani pe aici și primul topic a fost a colegului cu IX 50 unde se vorbea de consum și acuma la Romulus unde tot de consum se vorbește... a trebuit sa ma uit la URL sa vad daca sigur nu e VW forum...😈😈😈 . P.S. Sa o stăpânești sănătos, foarte faina, cred ca e cam ultimul seria 5 fain, de acuma liber "la chinezarii".

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Absolut bestial. Acum vad cu cine concurez eu si-l bat la fundul gol la procentaj de Eco Pro!

jL7VpAT.png

251% peste community average! I am the king of ECO PRO!

Azi, nu. Azi doar adaptiv sa vad ce face bateria cand ii dau talpa. Azi 0% eco pro.

LIC52zZ.png

Acum masina pana diseara e la SPA. 😇

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

La PHEV uleiul oare e bine de schimbat uleiul la 20-30k ? 
Eu îl schimb la 15k chiar dacă calculatorul zice ca mai are vreo 12-13k până să l schimb, dar mă gândesc ca la PHEV acei 30k sunt mai realiști dacă folosești modul electric prin oraș. Eu spre exemplu am mers 37% pe electric și 63% termic. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.